İçeriğe geç

Vakıfbank 41 kart bakiye sorgulama

  Vakıfbank 41 Kart Kocaeli ilinde kullanılan bir sosyal yardım kartıdır. Sosyal yardım kartının alt yapısı Vakıfbank tarafından sağlanmaktadır. Bu yüzden Vakıfbank 41 kart olarak bilinmektedir. 41 Kart Kocaelinde ihtiyaç sahibi olan bireylere verilen sosyal destek kartıdır. Değişik alanlarda verilmektedir. Süt yardımı, giyim yardımı, gıda yardımı olarak farklı türleri vardır. Kişinin ihtiyaç duyduğu yardıma göre verilen karta yüklenen miktar ve harcama yapabileceği alan belirlenmektedir.

  Vakıfbank 41 Kart Nedir?

  Vakıfbank 41 Kart aşağıdaki alanlarda harcama yapılabilmesi için verilmektedir. İhtiyaç sahibi kişilere süt yardımı, giyim yardımı ve gıda yardımı olarak yapılmaktadır. Bu yardımlardan hangisine ihtiyaç duyuluyorsa kart ile sadece o alanda alışveriş yapılabiliyor.

  • Süt yardımı ile doğumdan 3 ay önce başlayarak doğumdan sonra 3 ay devam edilir. Bu yardım gebe ve emzikli kadınlara yönelik süt desteğidir. Sütler anlaşmalı marketlerden alınabilmektedir. 6 ay boyunca süt yardımı devam eder.
  • Giyim yardımı ile karta tanımlanan meblağ kadar giyim alışverişi yapılabilir. Alışveriş anlaşmalı giyim mağazalarından yapılabilmektedir.
  • Gıda yardımı ile anlaşmalı marketlerden gıda alışverişi yapılabilir.

  İhtiyaç duyduğunuz yardım malzemelerini belirterek başvuru oluşturabilirsiniz.

  41 Kart Para Sorgulama Nasıl Yapılır?

  41 Kart alan vatandaşlar karta yüklenen bakiye miktarınca alışveriş yapabilirler. Kartlarında bulunan para miktarı bitene kadar alışveriş yapabilen vatandaşlar sorgulama yaparak kalan bakiyeyi öğrenebilirler. 41 Kart sahibi olan vatandaşlar kartlarında bulunan parayı sorgulamak için belediyenin çağrı merkezini arayarak bilgi alabilirler. Kocaeli Büyükşehir Belediyesine bağlı olan çağrı merkezinden 41 kart para sorgulama işlemi hakkında bilgi alabilirsiniz. Size bu konuda yardımcı olabilirler. Çağrı merkezini arayarak 41 Kart Gıda Bakiye Sorgulama işlemi yapmak isteyenler aşağıdaki numarayı aramalıdır.

  Kocaeli Belediyesi çağrı merkezi numarası : 153

  153numaralı çağrı merkezi hattı hattı Kocaeli Büyükşehir Belediyesine bağlı bir numaradır. Bu numarayı aradıktan sonra yapılması gerekenler aşağıda sırasıyla listelenmiştir. Belediye numarasından sosyal hizmetlere bağlanarak asıl bilgiyi buradan talep edeceksiniz.

  • 153’ü arayın.
  • Sosyal Hizmetler için 3’ü tuşlayın.
  • 41 kartınızın ön yüzünde bulunan 16 haneli kart numarasını tuşlayın.
  • Bu şeklide kartınızda bulunan bakiyeyi öğrenebilirsiniz.

  7/24 kullanabileceğiniz bir yöntemdir. Bunun dışında Kocaeli sosyal hizmetler merkezine giderek bu konuda bilgi alabilirsiniz.