İçeriğe geç

Adios Kart Puan Hesaplama Aracı

  Adios Kart ile kazanılan puanlar belirli bir sisteme göre hesaplanır. Puan hesaplaması için Adios Kart internet sitesinde bir sayfa mevcuttur. Bu sayfadan hesaplama yapabilirsiniz.

  Adios Kart Puan Hesaplama Aracı

  Adios Kart için hazırlanmış olan internet sitesinde Adios Kart puan hesaplama aracı vardır. Bu sayfayı kullanarak hangi seyahat işlemini kullanırsanız ne kadar puan kazanacağınızı öğrenebilirsiniz. Adios Kart puan hesaplama aracını kullanmak için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  • Öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklayarak puan hesaplama aracına ulaşın.

  Puan hesaplama aracı için buraya tıklayınız.

  • Sizden iki bilgi istenir.
  • Seyahat türü alanında yapacağınız seyahat türünü seçin.
  • Seyahat işleminin fiyatını ilgili alana TL cinsinden yazın.
  • Gerekli puanı hesapla butonuna tıklayın ve hesaplamayı yapın.

  Hesaplamadan sonra size aşağıdaki bilgiler verilir.

  • Seyahat işleminizin puan değeri
  • Seyahat işleminizin TL puan karşılığı
  • Bu işlemde puanlarınızı kaç kat değerli kullanacaksınız?

  Böylece biriktirdiğiniz Adios kart puanının istediğiniz seyahat için yeterli olup olmadığını görebilirsiniz.

  Puan sorgulaması yaparken seyahat işlemi için yurt içi uçak bileti, yurt dışı uçak bileti, yurt içi refakatçi uçak bileti, yurt dışı refakatçi uçak bileti, yurt içi konaklama, yurt dışı konaklama, cruise, tur ve araç kiralama seçimlerinden biri yapılmalıdır. Bu seçeneklerden kullanmayı düşündüğünüz seyahat türünü ve hizmetini mutlaka seçin. Hesaplama aracında çıkan sonuç yaklaşık bir değer vermektedir. Gerçekte hesap yapılırken seyahat harcamalarının puan karşılığı, seyahatin türü, gidilecek destinasyon ve banka tarafından belirlenen katsayı değerlerine göre değişiklik gösterir. Tam puan değerini öğrenmek istiyorsanız Yapı Kredi Seyahat Hattı’ndan bilgi alabilirsiniz. Bilgiyi işlem anında alırsanız puanınızın yetip yetmeyeceğini öğrenebilirsiniz.

  Yapı Kredi Seyahat Hattı’na aşağıdaki numaralardan ulaşabilirler.

  • adios sahipleri 444 0 444 Müşteri İletişim Merkezi
  • adios Premium sahipleri ise 444 0 446 VIP Line

  Seyahat Harcamalarında Puanların Daha Değerli Kullanımı

  adios kart ile Yapı Kredi Seyahat Hattı üzerinden yapılacak seyahat harcamalarında puanlar belirli katsayılar ile hesaplanır. Toplam seyahat bedeline seyahatin türüne göre katsayılar belirlenir. Bu oranlar zamanla değişir. Yapı Kredi Seyahat Hattı üzerinden standart puan kullanımı ile yapacağınız harcamalarınızda puanlarınız daha değerli olur. Seyahat hattını takip ederek harcama yapmanız gerekir. Eğer farklı güzergahta harcama yapılırsa kazanılan puanlar normal hesaplamadan yapılır.