İçeriğe geç

ADYÜ Yemek Kartı Yükleme

  Adıyaman Üniversitesinde kullanılan akıllı kimlik kartları sadece kimlik kartı olmanın ötesinde birden fazla özelliğe sahiptir. Tek kart ile daha fazla hizmet almak mümkündür. Alabileceğiniz hizmetler şu şekilde sıralanabilir: Turnikelerden geçiş yapma imkanı, yemekhanede ödeme yapma imkanı, şehir içi toplu taşıma araçlarında ödeme yapma imkanı, kampüs içinde bulunan ödeme noktalarında kolay ödeme ve kullanım imkanı vardır. Şehir içi toplu taşıma araçlarında tam kart yerine geçen ADYÜ akıllı kart öğrenciler için indirimli olarak kullanılabilir. Yemek hanede yemek ücreti ödenirken kampüste bulunan diğer ödeme noktalarında da ücret ödemekte kullanılır. Ayrıca üniversiteye ait kimliktir ve turnikelerden geçerken de kullanılır. Çok yönlü bir akıllı kart olan ADYÜ kartı yemek kartı özelliği için kullananlar nasıl bakiye yükleyebileceklerini makalemizden görebilirler.

  ADYÜ Yemek Kartı Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

  Adyü kimlik kartları aynı zamanda yemek kartı olarak kullanılıyor. Bu sebeple yemek kartı bakiye yükleme işlemi kimlik kartına yapılır. ADYÜ yemekhane ücretini ödemek için ADYÜ kimlik kimlik kartlarına para yükleme işlemi, merkez yemekhanede ve diğer yemek dağıtım noktalarında yapılmaktadır. Bu noktalar şuralardır:

  • Merkezi derslikler binasında bulunan para yükleme cihazları ile
  • Mühendislik binasında bulunan para yükleme cihazları ile

  Bir diğer para yükleme işlemi ise internet sitesi üzerinden yapılır. Bu yöntemde internet sitesine girerek ilgili sayfada bulunan akıllı kart yükleme sistemini kullanabilirsiniz. Kredi kartınızla ödemeyi yapabilirsiniz. Akıllı kimlik kartı bakiye yüklemesi için buraya tıklayabilirsiniz. Gelen sayfada sizden TC kimlik numaranız istenir. Kimlik numaranızı girdikten sonra ilgili alanları doğru şekilde ve eksiksiz olarak doldurarak yükleme işlemini bitirebilirsiniz. Daha sonra kartınız ile yemek hizmetinden faydalanabilirsiniz. Üniversite yerleşkesinde bulunan yemek hizmeti belli noktalarda verilmektedir.

  Külliyede merkez yemekhane haricinde;

  • Merkezi derslikler binasında
  • Mühendislik binasında bulunan yemek dağıtım noktalarında verilmektedir
  • Tıp fakültesi binası
  • İlçe meslek yüksekokulları

  olarak sıralanabilir. Bu noktalardan size yakın olanı tercih ederek yemek hizmetinden faydalanabilirsiniz. Yemek ücretinizi ADYÜ kimlik kartı ile ödeyebilirsiniz. Oldukça kolay ve pratik bir kullanım sağlayan kartlar ile okul çıkışı yurdunuza yada evinize dönebilirsiniz.