İçeriğe geç

Adıyaman Kart Para Yükleme

  Adıyaman Üniversitesinde kullanılan akıllı kimlik kartları sadece kimlik kartı olmanın ötesinde birden fazla özelliğe sahiptir. Tek kart ile daha fazla hizmet almak mümkündür. Alabileceğiniz hizmetler şu şekilde sıralanabilir: Turnikelerden geçiş yapma imkanı, yemekhanede ödeme yapma imkanı, şehir içi toplu taşıma araçlarında ödeme yapma imkanı, kampüs içinde bulunan ödeme noktalarında kolay ödeme ve kullanım imkanı vardır. Şehir içi toplu taşıma araçlarında tam kart yerine geçen ADYÜ akıllı kart öğrenciler için indirimli olarak kullanılabilir. Yemek hanede yemek ücreti ödenirken kampüste bulunan diğer ödeme noktalarında da ücret ödemekte kullanılır. Ayrıca üniversiteye ait kimliktir ve turnikelerden geçerken de kullanılır. Çok yönlü bir akıllı kart olan ADYÜ kartı yemek kartı özelliği için kullananlar nasıl bakiye yükleyebileceklerini makalemizden görebilirler.

  Adıyaman Kart Para Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

  Adıyaman Üniversitesinde kullanılan kimlik kartlarına bakiye yükleyerek bir çok hizmetten faydalanıldığını yukarıda anlatmıştık. Bu kartlar ile öğrenciler yemekhane ücreti ve şehir içi toplu taşıma araçlarına binme hizmetlerinden faydalanabilirler. Bu hizmetlerden faydalanmak için bakiye yüklemesi yapmak gerekir ve bakiye yüklemesinin nasıl yapılacağını bilmeyenler bu makaleden faydalanabilirler.

  İki farklı yöntemle para yüklenebilir. Bu yöntemler;

  • Para yükleme cihazları yardımıyla para yükleme işlemi
  • İnternet sitesi üzerinden kredi kartıyla para yükleme işlemi

  Para yükleme cihazları yardımıyla para yükleme işlemi

  ADYÜ kimlik kartlarına para yükleme işlemi, merkez yemekhanede ve diğer yemek dağıtım noktalarında yapılmaktadır. Bu noktalarda para yükleme cihazları vardır ve cihazlar ile para yüklemesi yapılabilir. Diğer noktalar şunlardır:

  • Merkezi derslikler binasında bulunan para yükleme cihazları ile
  • Mühendislik binasında bulunan para yükleme cihazları ile

  İnternet sitesi üzerinden kredi kartıyla para yükleme işlemi

  Bir diğer para yükleme işlemi ise internet sitesi üzerinden yapılır. Bu yöntemde internet sitesine girerek ilgili sayfada bulunan akıllı kart yükleme sistemini kullanabilirsiniz. Kredi kartınızla ödemeyi yapabilirsiniz. Akıllı kimlik kartı bakiye yüklemesi için buraya tıklayabilirsiniz. Gelen sayfada sizden TC kimlik numaranız istenir. Kimlik numaranızı girdikten sonra ilgili alanları doğru şekilde ve eksiksiz olarak doldurarak yükleme işlemini bitirebilirsiniz. Daha sonra kartınız ile yemek hizmetinden faydalanabilirsiniz.