İçeriğe geç

Adyü Kart Bakiye Sorgulama

  Adıyaman Üniversitesinde öğrenim gören öğrenciler yemekhaneden faydalanmak için akıllı kimlik kartlarını kullanmaktadırlar. Kartlara yüklenen bakiye ile yemek ücretini ödeyebilirler. Bu kart sadece yemek ücreti ödemek için değil farklı işlemlerde de kullanılır. Turnikelerden geçiş imkanı sağlayan akıllı kartlar ile yemekhanede, şehir içi toplu taşıma araçlarında, kampüs içinde bulunan ödeme noktalarında kolay ödeme ve kullanım imkanı sunulmuştur. Yeni Nesil Akıllı Kimlik Kartı Projesi Kapsamında kullanılan kartlar ile büyük kolaylık sağlanmıştır. Adıyaman Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında hizmete konulan kartlar kampüs içinde ve toplu taşıma araçlarında dönem boyunca kullanılabiliyor. Öğrenci ve personel kimlik kartı olarak da kullanılmaktadır. Akıllı kart ile yemekhanede hızlı geçiş sağlanıyor ve sıra sorunu ortadan kalkıyor. Ödeme daha kolay hale geliyor. Yemek ücretleri ADYÜ akıllı kimlik kartları ile ödenebilir. Turnike sisteminde ve yemekhanede kullanmak için belli bir bakiye yüklemek gerekiyor. Yüklenen bakiye ile yemek ücreti ödenebilir. ADYÜ akıllı kimlik kartlarına kredi kartı yardımıyla para yüklenebilir. Şehir içi toplu taşıma araçlarında ise tam kart olarak kullanılır. Öğrenciler belediyeye müracaat ederek indirimli karta çevirebilirler. Bu kartlar ile tek kart ile birden fazla işlem yapılabilmektedir.

  Adyü Kart Bakiye Sorgulama

  Adyü Kartının bakiyesini görmek isteyenler para yükleme yaparken kullanılan cihazlardan bakiyelerini görebilirler. Kimlik kartlarına para yüklemesi yapılan cihazlar merkez yemekhanede ve diğer yemek dağıtım noktalarında bulunmaktadır. Bu noktalar şunlardır:

  • Merkezi derslikler binası
  • Mühendislik binasında bulunan para yükleme cihazlarıdır.

  Üniversitenin Yemekhane Hizmeti – ADYÜ Yemek Kartı

  Üniversite yerleşkesinde bulunan yemek hizmeti belli noktalarda verilmektedir. Bu noktalar; Külliyede merkez yemekhane haricinde

  • Merkezi derslikler binasında
  • Mühendislik binasında bulunan yemek dağıtım noktalarında verilmektedir
  • Tıp fakültesi binası
  • İlçe meslek yüksekokulları

  ADYÜ Kimlik kartıma para yüklemeyi nasıl yapabilirim?

  Kimlik kartları aynı zamanda yemek kartı olarak kullanılıyor. Kimlik kartlarına para yükleme işlemi, merkez yemekhanede ve diğer yemek dağıtım noktalarında yapılmaktadır. Bu noktalar;

  • Merkezi derslikler binası
  • Mühendislik binasında bulunan para yükleme cihazlarıdır.

  Ayrıca internet sitesi üzerinden kredi kartınızla yükleme yapabilirsiniz. Akıllı kimlik kartı bakiye yüklemesi için buraya tıklayabilirsiniz.