İçeriğe geç

Amazon Hediye Kartı Bakiyesi Nedir?

  amazon.com.tr üzerinden alışveriş yapan birisi iseniz sevdiklerinize özel günlerinde hediye olarak geniş bir seçenek sunan amazon hediye kartı alabilirsiniz. Böylece istediği ürünleri online olarak seçerek alabilir. Amazon hediye kartları çeşitli isimler altında satın alınabilir. Amazon hediye kartı seçeneklerini aşağıdaki bağlantıdan detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

  Amazon hediye kartı seçeneklerini görmek için buraya tıklayınız.

  Amazon Hediye Kartı Bakiyesi Nedir?

  Amazon hediye kartında bulunan bakiye yapılan alışverişin ödeme aşamasında önemlidir. Ödeme yaparken limitin aşılmaması gerekir. Aşılması durumunda fazla miktar diğer ödeme yöntemleri ile ödenmelidir.

  Amazon.com.tr hediye kartının bakiyesini görmek için önce sisteme yüklemeniz gerekir. amazon.com.tr hesabına yüklemeniz gerekiyor. Bakiye hesabınıza yüklenince kullanana kadar burada saklanıyor. amazon.com.tr hediye kartı bakiyenizi görmek için izlemeniz gereken adımlar şunlardır.

  • Önce alt başlıkta bulunan adımları izleyerek hediye kartını hesabınıza tanımlayın.
  • Tanımlama işleminden sonra aşağıdaki bağlantıyı kullanarak amazon hediye kartı bakiye sorgulama sayfasına ulaşın.

  Amazon Hediye Kartı Bakiyenizi Görmek İçin Buraya Tıklayınız.

  • Hediye kartınızda kalan bakiyeyi bu şekilde öğrenebilirsiniz.
  • Hediye kartında bulunan tüm bakiye doğrudan hesabınıza yüklendiği için bu şekilde öğrenilmektedir.

   Amazon Hediye Kartı Nasıl Kullanılır?

   Amazon hediye kartı alarak sevdiklerinize gönderebilirsiniz. Onlarda bu kart ile amazon.com.tr bünyesinde satılan ürünlerden dilediklerini satın alabilirler. Satın alınmak istenen ürünün hediye kartı ile almaya uygun olması gerekir. Sadece amazon.com.tr tarafından satılan ve gönderilen ürünler satın alınabilir. Buna dikkat edilmelidir. Sepete ekle butonunun altına bakarak satıcı bilgisini görebilirsiniz. Satıcı bilgisini kontrol ederek ürünleri bu şekilde seçmelisiniz. Amazon.com.tr tarafından satılan ürünlerin tümü satın alınabilir ancak başka bir hediye kartı satın alınamaz. Amazon hediye kartını kullanmak için önce amazon hesabına yüklemeniz gerekir. Yüklemek için izlemeniz gereken adımlar aşağıda verilmiştir.

   Amazon hediye kartını hesaba yükleme işlemi aşağıdaki adımlar ile yapılır.

   • Makbuz ya da e-postadaki Hediye Kartı Talep Kodunu bulun.
   • Yandaki bağlantıya tıklayarak Hediye Kartı Kullanma sayfasına gidin.
   • Talep kodunuzu girin ve “Bakiyeme Uygula” seçeneğine tıklayın.
   • İsterseniz Hediye kartı talep kodu e-postasında bulunan “Amazon Bakiyenize Yükleyin” butonuna tıklayın. Bu şekildede yükleme yapabilirsiniz.
   • Yüklenen hediye kartı bakiyesi Amazon hesabınıza eklenir ve hesabım bölümünde saklanır.
   • Sonraki siparişinizde otomatik olarak sepete uygulanır.