İçeriğe geç

Netflix Hediye Kartı Nedir? (Nereden Alınır ve Fiyatları)

  Netflix gift kart, bir başkasının abonelik ücretini ödeyerek hediye vermek için kullanılabilen bir karttır. Netflix hediye kartı satın al işlemi ile birden çok kart satın alabilir ve bu kartları tek bir hesapta kullanabilirsiniz. Yani hediye kartı mevcut olan bir Netflix hesabına yeni hediye kartı tanımlanabilmektedir. Birden fazla hediye kart olan Netflix hesabında toplam bakiye gözükmektedir. İlgili kimsenin kullanım tercihine göre her ay bu toplam bakiyeden kullanım ücreti kesilmektedir. Netflix hediye kartı kapsamında yüklenen bakiye gittiğinde yani kullanım hakkı karşılığında ödenecek miktardan daha az bakiye kaldığında Netflix hizmet vermemektedir.

  Netflix Hediye Kartı Ne İşe Yarar?

  Netflix hediye kartı kullanım amacı ilgili kimsenin amaçladığı duruma göre farklılık göstermektedir. Netflix hediye kartı nedir sorusuna verilecek cevap ile kullanım amacına verilecek cevap neredeyse aynı olmaktadır. Netflix hediye kartını alıp hediye edebileceğiniz gibi bunu kendiniz de kullanabilirsiniz. Netflix hediye kartı Netflix hesabına kredi kartı bilgileri girilmeden Netflix hizmeti alma imkanı sağlamaktadır. Netflix hediye kartı kullanım süresi bitmeden iptal edilse bile bakiyenin bitimine kadar izleme imkanınız bulunmaktadır.

  Netflix Hediye Kartı Nerden Alınır?

  Netflix hediye kartı alınabilecek yerler, kişinin bu satın alma işlemi için tercih edeceği yönteme göre farklılık göstermektedir. Netflix hediye kartını bir mağazadan almak isteyen kişiler Netflix anlaşmalı mağazalardan kart satın alabilmektedir. İlgili kimse internet sayfaları aracılığı ile de bu satın alma işlemini gerçekleştirebilmektedir. Netflix hediye kartı satın alınabilecek mağazalar şu şekildedir:

  • D&R
  • Teknosa
  • Media Markt

  Hediye kart satın alındıktan sonra https://www.Netflix.com/tr/redeem adresine tıklanması gerekmektedir. Ardından hediye kartındaki kod girilerek Netflix hizmeti kullanımına başlanılmaktadır.

  Netflix Hediye Kartı Kodu

  Netflix gift card kodu ücretsiz olarak sunulmamaktadır. Netflix hediye kartı kodu ücretsiz bir şekilde verilmemekle birlikte bazı dönemlerde mağazalar Netflix hediye kodu satın al promosyonları uygulayabilmektedir. Netflix’in en güncel ve popüler promosyonu ise bir aylık ücretsiz kullanım hakkı promosyonudur. Netflix’e yeni abone olacak kişiler platformdan bir ay ücretsiz olarak hizmet alabilmektedir. Yeni abonelerin ücretsiz kullanım hakkı süresinin bitimine 3 gün kala Netflix tarafından uyarı yapılmaktadır. Netflix hediye kartı kullanan kimseler de şartları sağlamaları durumunda bu bir aylık ücretsiz promosyondan yararlanabilmektedir. Netflix ücretsiz bir ay promosyonu kullanabilmenin bir diğer şartı ise ödeme yönteminin seçilmiş olması şartıdır. Netflix bu işlemi tahsilat amacı ile yapmamaktadır. Netflix hesabının 1 ayın sonunda iptal edilmesi şartı ile bu ödeme yöntemi için verilen hesap veya kredi kartından para tahsilatı yapılmamaktadır.

  Netflix Hediye Kartı Nasıl Kullanılır?

  Netflix hediye kartı kullanım yöntemi, Netflix hediye kartı sahibinin elinde bulunan ürüne göre farklılık göstermektedir. Buna göre kullanım olanakları şu şekildedir:

  • Fiziksel bir hediye kartına sahip olan kimselerin Netflix.com/reedem adresine gittikten sonra kartın arkasını bozuk para ile kazıyıp kodu bu adrese girmeleri gerekmektedir.
  • Netflix kodu fişin üzerinde ise Netflix.com/reedem adresine gittikten sonra fişin üzerindeki 11 haneli kod girilmelidir.
  • Netflix dijital hediyenin olması halinde ilgili kimsenin e-posta adresine gelen şifre ile Netflix’e girip 11 haneli kodu yazması gerekmektedir.

  Netflix Hediye Kartı Fiyatları

  Netflix hediye kartı güncel fiyatları, Netflix hediye kartı alınacak siteden siteye göre farklılık göstermektedir. Netflix hediye kart fiyatları şu fiyat genel aralığı şu şekildedir:

  • Netflix hediye kartı 25 TL: 30 TL ile 40 TL arasında değişmektedir.
  • Netflix hediye kartı 50 TL : 60 TL ile 80 TL arasında değişmektedir.
  • Netflix hediye kartı 100 TL : 110 TL ile 140 TL arasında değişmektedir.