İçeriğe geç

APS Kargom Nerede?

  Acil yetişmesi gereken gönderilerinizi PTT’nin acele posta servisi ile gönderebilirsiniz. Bu sayede gönderileriniz daha hızlı ulaşır. Acele posta servisini herkes kullanabilir. Normal gönderilerden daha fazla ödeme alınır ancak yetişmesi gereken acil belgeler yada gönderiler kısa zamanda yerine ulaşır. Acele posta servisi ile gönderdiğiniz gönderilerinizin nerede olduğunu görmek için sorgulama yapma imkanınız vardır. Bunun için makalemizde anlattığımız yöntemleri kullanabilirsiniz.

  APS Kargom Nerede?

  Acele posta servisi yani APS ile gönderilen gönderiler aşağıdaki yöntemler ile takip edilebilir ve nerede olduğu görülebilir.

  • PTT Resmi İnternet Sitesi Üzerinden APS Kargom Nerede Sorgulama
  • e-Devlet Sistemi Üzerinden APS Kargom Nerede Sorgulama
  • Müşteri Hizmetlerini Arayarak APS Kargom Nerede Sorgulama

  PTT Resmi İnternet Sitesi Üzerinden APS Kargom Nerede Sorgulama

  Acele Posta Servisi ile gönderdiğiniz gönderinizin durumunu PTT’nin resmi internet sitesi üzerinden görebilirsiniz. Bu işlem için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  PTT APS gönderi takip sayfası için tıklayınız.

  Bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza gönderi takip sorgulama sayfası çıkar. Bu sayfada bulunan alanları doldurarak kargonuza ait bilgileri görebilirsiniz. Bu sayfa bütün PTT gönderileriniz için kullanılabilir. APS için farklı bir sorgulama ekranı yoktur. Kargonuza ait kargo takip numarasını girerek nerede olduğu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  e-Devlet Sistemi Üzerinden APS Kargom Nerede Sorgulama

  e-devlet sistemi diğer alanlarda olduğu gibi PTT kargo sorgulaması için de hizmet vermektedir. Bu işlem için öncelikle e-devlet kapısı internet sitesine giriş yapmanız gerekir. Aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  e-Devlet Kapısı sayfasına ulaşmak için tıklayınız.

  Aşağıdaki adımları izleyerek sorgulama yapabilirsiniz:

  • Önce e-devlet kapısı internet sitesine girin.
  • Sonra sisteme T.C. kimlik numaranız ve e- devlet şifreniz ile giriş yapın.
  • Üst kısımda bulunan arama kısmına PTT gönderi takip yazın.
  • Aşağıda ilgili sayfanın bağlantısı listelenir. Buradan doğru bağlantıyı bulun ve tıklayın.
  • Gelen sayfada sorgulama yapabilmeniz için PTT kargo takip barkot numarasının yanınızda olması gerekir. Barkot numarasını ekranda göreceğiniz boşluğa girebilirsiniz.
  • Ardından ‘sorgula’ butonuna tıklayarak kargonuz hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

  Müşteri Hizmetlerini Arayarak APS Kargom Nerede Sorgulama

  Telefonla PTT APS sorgulama işlemi yapmak için müşteri hizmetleri numarasını aramalısınız. Müşteri hizmetleri görevlisine kargo takip numaranızı iletmeniz yeterlidir. Takip numaranızı bilmiyorsanız farklı şekillerde yardımcı olunacaktır. Müşteri hizmetleri numarası aşağıdaki gibidir.

  PTT müşteri hizmetleri numarası : 444 1 778