İçeriğe geç

Pasaportum Nerede?

  Vize başvurusu sonrası onaylanan pasaportlar basıma gider. Basım yapıldıktan sonra kargo aracılığı ile adreslere gönderilir. 56 il merkezine 1 gün, diğer il merkezlerine 2 gün, ilçe merkezlerine en geç 4 iş günü içinde PTT kargo tarafından teslim edilebilmektedir. PTT kargoya teslim edilen pasaportların takibini yapmak için PTT Kargo takip işlemlerinden faydalanılabilir.

  Pasaportum Nerede Nasıl Sorgulanır?

  Pasaport başvuru sonrası pasaport almaya hak kazanan kişilerin pasaportları kargo ile adreslerine gönderilir. Kargoya verilen pasaportların takibini aşağıdaki yöntemler ile yapabilirsiniz.

  • PTT Kargo Üzerinden Pasaportum Nerede Sorgulama

  PTT Kargo Üzerinden Pasaportum Nerede Sorgulama

  PTT Kargo’nun kargo sorgulama yöntemlerini kullanarak pasaportunuzu takip edebilirsiniz. PTT Kargo teslim edilmek üzere kendisine verilen pasaportları sizlere kısa sürede ulaştırır. Aşağıdaki yöntemler ile takip işlemi yapabilirsiniz.

  PTT Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Pasaportum Nerede Sorgulama

  Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak kargo takip sayfasına ulaşabilirsiniz. Bu sayfada sizden istenen kargo takip numarasını girerek sorgulama yapabilirsiniz. Takip numarası size mesaj ile bildirilir.

  PTT Kargo kargo takip sayfası için tıklayınız.

  E-devlet Üzerinden Pasaportum Nerede Sorgulama

  e-devlet kapısı sistemine giriş yaparak takip yapabilirsiniz. e-devlet sistemine T.C. kimlik numarası ve şifreniz ile birlikte giriş yapabilirsiniz. Eğer şifreniz yoksa PTT şubelerine giderek cüzi bir miktar ödeme ile alabilirsiniz. Daha önce alıp unuttuysanız aşağıdaki adreste yer alan şifreni unuttum alanından şifre yenileme işlemi yapabilirsiniz.

  E-Devlet Kapısı PTT Kargo Takip sayfası için tıklayınız.

  Ayrıca mobil uygulamayı akıllı telefonunuza indirerek e-devlet kapısı sistemini kullanabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

  PTT Kargo mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirmek için buraya tıklayınız.  – Google Play 

  PTT Kargo mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirmek için buraya tıklayınız.  – App Store

  Müşteri Hizmetleri İle Pasaportum Nerede Sorgulama

  444 1 788 numarasını arayarak pasaportunuzla ilgili bilgi alabilirsiniz. Müşteri hizmetleri görevlisi sizlere bu konuda yardımcı olabilir.

  PTT Kargo Şubesine Giderek Pasaportum Nerede Sorgulama

  Size en yakın kargo şubelerine giderek pasaportunuzla ilgili bilgi alabilirsiniz. Sorgulama sayfasında bulunduğunuz il ve ilçeye göre sorgulama yapma imkanınız vardır. Bu şekilde en yakın PTT kargo işyerini öğrenebilirsiniz.

  Kargo şubelerine ulaşmak için tıklayınız.