İçeriğe geç

Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Araç hasar sorgulama işlemi için neler yapabileceğinizi makalemizde sizin için listeleyip, ayrıntılarıyla anlatacağız.

  İkinci el araç almayı düşünenler için araç hasar kaydı yapmak elzem bir durumdur. Aracın daha önce kaza yapıp yapmadığı, hasar durumu, miktarı gibi bilgiler önemlidir. Araç hasar kaydı sorgulama işlemini yaparak ulaşabileceğiniz detaylı bilgiler şu şekildedir:

  • Tüm hasar geçmişi
  • Kaza tutanakları
  • Aracın kasko bilgileri
  • Trafikte yer aldığı sürede ne kadar süre ile kaskolu olduğu
  • Aracın kaç kere el değiştirdiği
  • Son sahibinin kim olduğu

  Bu bilgilere araç hasar kaydı sorgulama işlemi ile ulaşabilirsiniz.

  Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Hasar kaydı sorgulaması için 4 farklı yol vardır. Size en kolay geleni kullanabilirsiniz.

  • Sms ile Araç Hasar Kaydı Sorgulama
  • E-devlet ile Araç Hasar Kaydı Sorgulama
  • Alo Hasar Çağrı Merkezini Arayarak Araç Hasar Kaydı Sorgulama
  • Sigortam360 ile Plaka ile Araç Hasar Kaydı Sorgulama

  Sms ile Araç Hasar Kaydı Sorgulama

  SMS ile araç hasar kaydı sorgulama işlemi için telefonunuzun mesaj gönderme kısmına gelip satın almak istediğiniz aracın plaka bilgisini yazın ve 5664’e gönderin. Sistem mesajı aldıktan sonra bilgiler size gönderilecektir. Sms ile sorgulama işlemi bütün operatörlerden aynı ücret karşılığında yapılabilir.

  E-devlet ile araç hasar kaydı sorgulama

  E-devlet şifreniz ve kimlik numaranız ile sisteme giriş yaptıktan sonra hasar kaydı sorgulamasını yapabilirsiniz. Üstelik e-devlet sisteminden ücretsiz olarak sorgulama yapılır. Bunun için sisteme girdikten sonra arama kısmına ‘Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama’ yazın. Sonra gelen sayfa üzerinde sizden istenen bilgileri doldurduktan sonra gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama için tıklayınız. 

  Alo Hasar Çağrı merkezini arayarak araç hasar kaydı sorgulama

  Almak istediğiniz aracın hasar kaydı bilgilerini öğrenmek için kullanabileceğiniz diğer yöntem de Alo Hasar Çağrı Merkezini aramaktır.

  Alo Hasar Çağrı Merkezi Numarası : 11890

  Çağrı merkezi görevlisine plaka yada şasi bilgisini verdikten sonra gerekli bilgileri alabilirsiniz. Hasar kayıtları ile ilgili gerekli bilgiler Müşteri Temsilcileri tarafından sizlere iletilecek ve dilerseniz bu bilgiler SMS ile ücretsiz olarak cep telefonunuza gönderilecektir.

  Sigortam360 ile Plaka ile Araç Hasar Kaydı Sorgulama

  Sigortam360 sitesi üzerinden aracın hasar geçmişini, araca ait detay bilgilerini, eksper raporlarını, trafik ve kasko sigortası poliçeleri gibi detaylı bilgilerini görebilirsiniz. Bunun için sorgulama seçeneklerinden ‘Hasar sorgulama’ kısmını seçin ve plaka bilgisini girin. Sorgulama sonucunda araca ait hasar tutarı, hasar tarihi ve hasar nedenini görebilirsiniz.