İçeriğe geç

Plaka İle Araç Hasar Kaydı Sorgulama

  İkinci el araç alırken aracın geçmişi hakkında yapılan sorgulamadır. Yanlış bir seçim yapmamak adına mutlaka yapılması gereken bir sorgulamadır. Daha önce kullanılan araçlarda size bahsedilmeyen hasarlar olabilir. Bu yüzden hasar kaydını sorgulayarak, daha net bilgi alabilirsiniz. Aracın hasar kaydı, kaza tutanakları, kasko bilgileri ve trafikte bulunduğu süre boyunca ne kadar kaskolu olduğu, kaç kere el değiştirdiği gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Son sahibinin ismine de bu şekilde ulaşabilirsiniz.

  Almayı düşündüğünüz aracın hasar oranı, tutarı ve aracın değişen parçaları hakkında bilgiye de sorgulama yaparak ulaşmak mümkündür.

  Plaka İle Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Plaka ile araç hasar kaydı sorgulama işlemi için 4 farklı yöntem vardır:

  • Sms Göndererek Plaka ile Araç Hasar Kaydı Sorgulama
  • Çağrı Merkezini Arayarak Plaka ile Araç Hasar Kaydı Sorgulama
  • İnternet Üzerinden Plaka ile Araç Hasar Kaydı Sorgulama
  • Sigortam360 ile Plaka ile Araç Hasar Kaydı Sorgulama

  Sms Göndererek Plaka ile Araç Hasar Kaydı Sorgulama

  Sms ile sorgulama kolay ve pratiktir. Tercih edilen bir yöntemdir. Sms ücreti sorgulama başına 9,5 TL’dir.

  • Plaka bilgisini yazdıktan sonra 5664’e göndermeniz yeterlidir. Bu yöntemle aracın plakası değişmiş olsa bile eski hasar kayıtlarına ulaşabilirsiniz.
  • Araçta değişen bir parça olup olmadığını öğrenmek için PARCA BOŞLUK PLAKA yazıp 5664’e sms gönderebilirsiniz.
  • Eksper raporu olan kazalarda değişen parçaları PARÇA BOŞLUK PLAKA BOŞLUK HASAR TARİHİ yazıp 5664’e sms atarak öğrenebilirsiniz.
  • Aracın şasi numarası ile sorgulama yapmak için HASAR BOŞUK S BOŞLUK ŞAŞİ NUMARASI bilgilerini yazıp 5664’e sms gönderebilirsiniz.
  • Tüm detay bilgilerini öğrenmek için DETAY BOŞLUK S BOŞLUK ŞAŞİ NUMARASI yazıp 5664’e sms gönderin.
  • Araca ait değişen parça bilgilerini sorgulamak için PARÇA BOŞUK PLAKA BOŞLUK KAZA TARİHİ bilgilerini yazıp 5664’e sms gönderebilirsiniz.
  • Değişen parça bilgisi sorgulamasını şasi no ile yapmak için PARÇA BOŞUK S BOŞLUK ŞAŞİ NUMARASI BOŞLUK KAZA TARİHİ bilgilerini yazıp 5664’e sms atabilirsiniz.
  • DETAY BOŞLUK PLAKA yazılarak da aracın trafiğe çıkış tarihi, kasko gün sayısı, aracın hangi illerde tescil kaydının olduğu gibi ayrıntılı bilgilere ulaşılır.

  Çağrı Merkezini Arayarak Plaka ile Araç Hasar Kaydı Sorgulama

  11890 numaralı çağrı merkezini arayarak aracın plakası yada şasi numarası ile hasar kaydı sorgulaması yapabilirsiniz. Ücretlendirme gsm şirketiniz tarafından belirlenen görüşme ücretidir.

  İnternet Üzerinden Plaka ile Araç Hasar Kaydı Sorgulama

  E-devlet internet sayfası üzerinden plaka ile araç hasar kaydı sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için E-devlet sistemine bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra Emniyet Genel Müdürlüğünün sorgulama hizmetinden faydalanabilirsiniz. E-devlet sistemine ‘Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama’ yazıp gelen sayfaya girin. Bu sayfadan ücretsiz olarak araç ile ilgili tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.

  Sigortam360 ile Plaka ile Araç Hasar Kaydı Sorgulama

  Sigortam360 sitesi üzerinden aracın hasar geçmişini, araca ait detay bilgilerini, eksper raporlarını, trafik ve kasko sigortası poliçeleri gibi detaylı bilgilerini görebilirsiniz. Bunun için sorgulama seçeneklerinden ‘Hasar sorgulama’ kısmını seçin ve plaka bilgisini girin. Sorgulama sonucunda araca ait hasar tutarı, hasar tarihi ve hasar nedenini görebilirsiniz.