İçeriğe geç

Aras Kargo e-Arşiv Fatura Sorgulama

  1979 yılında Türkiye’de kurulmuş olan firma önce dağıtım firması olarak başlamıştır. Daha sonra günümüze kadar büyüyerek büyük bir kargo şirketi haline gelmiştir. Aras Kargo; 13 bölge müdürlüğü, 29 transfer merkezi, 1000’e yakın şube, 4000’den fazla araç bulunan filosu ve 8 bin 800 kişilik kadrosu ile hizmet vermektedir. Türkiye’de tercih edilen bir kargo şirketidir. Hızlı ve güvenli taşımacılık yapar. Aras Kargo e-arşiv faturanızı sorgulamak için yapmanız gerekenleri aşağıda yazanlardan bulabilirsiniz.

  E-Arşiv Faturası Nedir?

  e-arşiv karşımıza online olarak fatura kesip mail atmak zorunlu hale getirildiğinde çıkmıştır. e-fatura zorunlu hale gelince bu faturaların arşivlendiği bir alanda oluşmuştur. e fatura zorunluluğunda faturanın elektronik ortamda oluşturulması, saklanması, ibraz edilip gönderilmesi ve raporlanması gerekir. Bütün bu işlemlerin elektronik ortamda yapılması gerekiyor. E-arşiv fatura sorgulaması yapılarak kendi faturanızın bilgilerine ulaşabilirsiniz. Aras Kargo e-arşiv fatura sorgulama işlemi için

  Aras Kargo e-Arşiv Fatura Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Aras Kargo müşterileri bireysel ve kurumsal olarak iki gruba ayrılır. Bu gruplara göre e-arşiv faturası sorgulama seçenekleri vardır.

  Bireysel müşteriler için:

  Bireysel Aras Kargo müşterilerinin telefonuna bir mesaj gelir. Cep telefonunuza gelen bilgileri, aşağıdaki adrese girerek e-arşiv faturasına ulaşabilirsiniz.

  Aras Kargo e-arşiv uygulamasına ulaşmak için buraya tıklayınız.

  Bu bağlantıya tıklayınca karşınıza belge sorgulama sayfası gelecektir. Bu sayfada bulunan alanlardan belge türünü e-arşiv fatura seçerek diğer alanları doldurmanız gerekir. Daha sonra istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Kurumsal müşteriler için:

  Sözleşmeli kurumsal müşteri iseniz aşağıdaki bağlantıya tıklayarak e-arşive ulaşabilirsiniz.

  Aras Kargo e-arşiv için tıklayınız.

  Bu yöntem dışında birde mail ile size iletilen fatura görüntüsünden ulaşabilirsiniz. Eğer mail ile gelmemişse Aras kargo ile iletişime geçerek mail gelmesini sağlayabilirsiniz.

  Tüm bunların dışında şubeye giderek fatura görüntüsünü talep edebilirsiniz. Bunun için size en yakın şubeye gitmeniz gerekir. Şubelerle ilgili bilgiye ulaşmak için Aras kargonun resmi internet sitesine bakabilirsiniz. Çağrı merkezini arayarak bilgi isteme imkanınız da vardır.

  Aras Kargo çağrı merkezi : 444 25 52

  Aras Kargo resmi internet sitesi için tıklayınız.

  Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak şube sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz. Burada bulunduğunuz il, ilçe ve şube seçeneklerini seçerek iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

  Aras Kargo şubelerini bulabilmek için buraya tıklayınız.