İçeriğe geç

Aras Kargo e-Arşiv Sorgulama

  Aras Kargo Türkiye’de hizmet veren büyük bir kargo firmasıdır. Aras Kargo kaliteli hizmet anlayışı ile çalışır. Deneyimli personeli ile gönderiler büyük bir özenle taşınır. Aras kargoya ait e-arşiv sistemine ulaşmak isteyen gönderi sahipleri nasıl yapılacağına dair makalemizden faydalanabilirler.

  Aras Kargo e-Arşiv Nedir?

  e-arşiv son zamanlarda hayatımıza giren bir kavramdır. Elektronik fatura uygulaması mecburi hale geldikten duymaya başladığımız bir kelimedir. Faturalar artık e-fatura olarak gönderilerek online ortamda saklanmaktadır. e-fatura zorunluluğu kanunla belirlenmiştir. Belirlenen standartlara uygun şekilde hazırlanması ve gönderilmesi gerekir. E-fatura mükellefi olmayanlara fatura ile ilgili şu işlemlerin yapılması gerekir: Faturanın elektronik ortamda oluşturulması, saklanması, ibraz edilmesi ve raporlanması. Bu işlemlerin hepsinin elektronik ortamda yapılması gerekir. Elektronik ortamda yapılmasını kapsayan uygulamaya da e-Arşiv deniyor.

  Aras Kargo e-Arşiv Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Aras Kargo’ya ait e-Arşiv sorgulamasını yapmak için müşteri türünüz önemlidir. Bireysel ve kurumsal olmak üzere iki müşteri çeşidi vardır.

  Bireysel Müşteri iseniz;

  Eğer bireysel bir müşteri iseniz ve bu şekilde hizmet alıyorsanız, cep telefonunuza gelen bilgileri, aşağıdaki adrese girerek, ulaşabilirsiniz.

  Aras Kargo e-arşiv uygulamasına ulaşmak için buraya tıklayınız.

  Karşınıza belge sorgulama sayfası gelecektir. Bu sayfada bulunan alanlardan belge türünü e-arşiv fatura seçerek diğer alanları doldurmanız gerekir. Daha sonra istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Kurumsal Müşteri iseniz;

  Eğer kurumsal anlamda hizmet alıyorsanız bir sözleşme imzalamış olmanız gerekir. Sözleşmeli kurumsal müşteri iseniz aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Aras Kargo e-arşiv için tıklayınız.

  Bu yöntem dışında birde mail ile size iletilen fatura görüntüsünden ulaşabilirsiniz. Eğer mail ile gelmemişse Aras kargo ile iletişime geçerek mail gelmesini sağlayabilirsiniz.

  Tüm bunların dışında şubeye giderek fatura görüntüsünü talep edebilirsiniz. Bunun için size en yakın şubeye gitmeniz gerekir. Şubelerle ilgili bilgiye ulaşmak için Aras kargonun resmi internet sitesine bakabilirsiniz. Çağrı merkezini arayarak bilgi isteme imkanınız da vardır.

  Aras Kargo çağrı merkezi : 444 25 52

  Aras Kargo resmi internet sitesi için tıklayınız.

  Aras kargo şubelerinin iletişim bilgilerine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bağlantıya tıklayarak şube sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz. Burada bulunduğunuz il, ilçe ve şube seçeneklerini seçerek iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

  Aras Kargo şubelerini bulabilmek için buraya tıklayınız.