İçeriğe geç

Aras Kargo e-Arşiv

  Aras Kargo firması Türkiye’de faaliyet gösteren bir kargo şirketidir. 1979 yılında kurulmuş olan firma günümüze kadar büyüyerek gelmiştir. Aras Kargo; 13 bölge müdürlüğü, 29 transfer merkezi, 1000’e yakın şube, 4000’den fazla araç bulunan filosu ve 8 bin 800 kişilik kadrosu ile hizmet vermektedir. Tercih edilen bir kargo şirketidir. Türkiye’de bir çok kişi Aras Kargo’yu tercih ederek ürünlerine ulaşmakta yada ürünlerini göndermektedir.

  E-Arşiv Uygulaması Nedir?

  Aras Kargo e-arşiv hakkında bilgisi olmayanlar buradan yeterli bilgiye ulaşabilir. E- arşiv hayatımıza bir kanunla girmiştir. 433 sıra numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen standartlara uygun olarak yapılmaktadır. E-fatura mükellefi olmayanlara faturanın, elektronik ortamda oluşturulması, elektronik ortamda saklanması, elektronik ortamda ibraz edilmesi, elektronik ortamda raporlanması işlemlerini kapsayan uygulamaya E-Arşiv uygulaması denir. Bu kapsamda gönderilen her kargonun e-arşiv üzerinden faturalanması gerekir.

  Aras Kargo e-Arşiv Faturasına Nasıl Ulaşabiliriz?

  Eğer bireysel bir müşteri iseniz ve bu şekilde hizmet alıyorsanız, cep telefonunuza gelen bilgileri, aşağıdaki adrese girerek, ulaşabilirsiniz.

  Aras Kargo e-arşiv uygulamasına ulaşmak için buraya tıklayınız.

  Karşınıza belge sorgulama sayfası gelecektir. Bu sayfada bulunan alanlardan belge türünü e-arşiv fatura seçerek diğer alanları doldurmanız gerekir. Daha sonra istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Eğer kurumsal anlamda hizmet alıyorsanız bir sözleşme imzalamış olmanız gerekir. Sözleşmeli kurumsal müşteri iseniz aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Aras Kargo e-arşiv için tıklayınız.

  Bu yöntem dışında birde mail ile size iletilen fatura görüntüsünden ulaşabilirsiniz. Eğer mail ile gelmemişse Aras kargo ile iletişime geçerek mail gelmesini sağlayabilirsiniz.

  Tüm bunların dışında şubeye giderek fatura görüntüsünü talep edebilirsiniz. Bunun için size en yakın şubeye gitmeniz gerekir. Şubelerle ilgili bilgiye ulaşmak için Aras kargonun resmi internet sitesine bakabilirsiniz. Çağrı merkezini arayarak bilgi isteme imkanınız da vardır.

  Aras Kargo çağrı merkezi : 444 25 52

  Aras Kargo resmi internet sitesi için tıklayınız.

  Aras kargo şubelerinin iletişim bilgilerine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bağlantıya tıklayarak şube sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz. Burada bulunduğunuz il, ilçe ve şube seçeneklerini seçerek iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

  Aras Kargo şubelerini bulabilmek için buraya tıklayınız.