İçeriğe geç

Baibü Öğrenci Kimlik Kartı Nereden Alınır?

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi uzun yıllardır eğitim veren bir kurumdur. Hızlı bir şekilde gelişen üniversite Bolu merkez, Gerede, Mengen, Mudurnu, Yeniçağa ve Seben ilçelerinde bulunmaktadır. Merkez yerleşkesi Gölköy’de bulunmaktadır. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi benzersiz bir doğa güzelliğinin içinde yer alır. Buda eğitim gören öğrenciler için enerji verici pozitif bir ayrıntıdır. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, ülkemizde öğrenim hizmeti veren devlet ve vakıf destekli bir üniversitedir. Bu yönüyle oldukça verimli bir üniversite denebilir. Vakfın sunduğu avanatajlar vardır. Hayırseverlerin desteği ile üniversitenin ihtiyacı olan araçlar edinebilirken, bursa ihtiyacı olan öğrencilere de destek sunulur. Devletin sunduğu imkanlara ek olarak yapılan bu yatırımlar ile üniversite daha verimli hale geliyor. Teknolojik donanım ve üniversitenin fiziki yapısı geliştirilir. Çalışan akademisyenlerin başarılarına destek sunulur. Öğrencileri ve akademisyenleri destekleyen bir sistemdir.

  Baibü öğrenci kimlik kartı üniversite bünyesinde kullanılan bir karttır. Çok amaçlı bir karttır. Baibü öğrenci kimlik kartının nasıl alıcağına dair detayları makalemizin devamında bulabilirsiniz.

  Baibü Öğrenci Kimlik Kartı Nereden Alınır?

  Baibü öğrenci kimlik kartı için Halk Bankası ile anlaşma yapılmıştır. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ile Halk Bankası arasında yapılan protokol ile hazırlanan Baibü öğrenci kimlik kartı şu alanlarda kullanılabilmektedir:

  • Üniversite bünyesindeki bina girişleri,
  • Yemekhane,
  • Kütüphane

  Halk Bankası tarafından üretilen dijital öğrenci kartı Halkbank şubelerinden alınmaktadır. Halk Bankası şubesinden Baibü öğrenci kartı alabilmek için bazı belgelerin verilmesi gerekir. Bu belgeler hazırlandıktan sonra Halk Bankası şubesine teslim edilmelidir.

  Halk Bankasına teslim edilmesi gereken belgeler şu şekilde sıralanabilir:

  1. Pasaport Fotokopisi (Pasaportu olmayan öğrencilerin “Uluslararası Koruma Başvuru Sahibi Kimlik Belgesi” fotokopisini götürmeleri gerekmektedir)
  2. İkametgah İzin Belge Kartı (Güncel tarihli)
  3. Öğrenci Belgesi (Güncel tarihli öğrenci belgesi online olarak ÜBYS ve E-Devlet üzerinden ya da doğrudan Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’ndan alınabilir)
  4. İkametgah Belgesi (Nüfus Müdürlüğü’nden alınmalı ve güncel tarihli olmalıdır)

  Bu belgelerin teslim edileceği yer Halk Bankası şubesidir. Şubenin adres bilgisi aşağıda verilmiştir.

  Bolu Halk Bankası Adresi: Büyük Cami Mah. İzzet Baysal Cad. No:95/A 14200