İçeriğe geç

Bolu Öğrenci Kartı Nereden Alınır?

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinde kullanılan kimlik kartı olan Bolu öğrenci kartı ibu kart olarakta bilinir. Bu kart okul girişleri dışında bir çok alanda kullanılabilir. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinde öğrenim gören öğrenci ve çalışanlara verilen bir karttır. Makalemizde Bolu öğrenci kartının nereden alınacağına dair bilgiler vereceğiz.

  Bolu öğrenci kartı banka kartı olarak kullanılabilir. Bu özellik kampüs içinde ve dışında ödeme yapabilme imkanı sunar. Yapılan alışverişlerin ödemesi Bolu öğrenci kartı ile yapılabilir. Karta bakiye yüklemesi yapılması gerekir. Daha sonra yüklenen bakiye kullanılabilir. Temassız kart özelliği ile kolayca ödeme yapmak imkanı sunar.  Hem akıllı kart hem de banka kartıdır.

  Bolu Öğrenci Kartı Nereden Alınır?

  Bolu öğrenci kartı almak isteyen öğrenciler için makalemizde nasıl alabileceklerine dair adımları sıraladık. Bu adımları izleyerek kolayca Bolu öğrenci kartı başvurusu oluşturulabilir.

  • İlk olarak Halkbank şubesine giderek hesap açılması gerekir.
  • Sonra açılan hesaba para yatırılarak kampüs içinde ve dışında yapılacak harcamalar için bakiye oluşturulmuş olur.
  • Halkbankasında gerekli işlemler yapıldıktan sonra kimlik başvurusu yapılmış olur. Ancak buraya verilmesi gereken belgeler vardır. Bu belgeler şu şeklide sıralanabilir:
  1. Pasaport Fotokopisi (Pasaportu olmayan öğrencilerin “Uluslararası Koruma Başvuru Sahibi Kimlik Belgesi” fotokopisini götürmeleri gerekmektedir)
  2. İkametgah İzin Belge Kartı (Güncel tarihli)
  3. Öğrenci Belgesi (Güncel tarihli öğrenci belgesi online olarak ÜBYS ve E-Devlet üzerinden ya da doğrudan Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’ndan alınabilir)
  4. İkametgah Belgesi (Nüfus Müdürlüğü’nden alınmalı ve güncel tarihli olmalıdır)

  Bu belgelerin teslim edileceği yer Halk Bankası şubesidir. Hesap oluşturulurken başvuru yapılabilir. Gidilecek olan şubenin adres bilgisi aşağıda verilmiştir.

  Bolu Halk Bankası Adresi: Büyük Cami Mah. İzzet Baysal Cad. No:95/A 14200

  Bu belgeler ile birlikte şubeye gittikten sonra başvuru oluşturulabilir. Kart hazırlandığında öğrenciye teslim edilir. Böylece kampüs içinde ve dışında kullanıma başlayabilir. Bolu öğrenci kimlik kartı için Halk Bankası ile anlaşma yapılmıştır. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ile Halk Bankası arasında yapılan protokol ile hazırlanan Baibü öğrenci kimlik kartı şu alanlarda kullanılabilmektedir:

  • Üniversite bünyesindeki bina girişleri,
  • Yemekhane,
  • Kütüphane