İçeriğe geç

BaşkentKart Bakiye Öğrenme

  Başkent Kart Ankara Büyükşehir Belediyesinin hizmete sunduğu bir karttır. Geniş bir kullanım alanı vardır. Hem akıllı elektronik kart hem de sosyal yardım kartı olarak kullanılır. Bu kartı bütün Ankaralı vatandaşlar alabilir ancak sosyal yardım kartı özelliği sadece başvuru kabul edilen ihtiyaç sahibi aileler tarafından kullanılabilir. İhtiyaç sahipleri bunun için belirlenen başvuru kısmından başvuru yaparak yardım kartı talebinde bulunabilirler.

  Başkent Kart ile güvenli bir şekilde alışveriş yapılabilir, fatura ödemesi, para çekme ve para yatırma işlemleri yapılabilir. Tüm bu işlemler hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilebilir. Belediye yardım edilen ailelerin bu hizmetleri kolayca yapabilmesi için bu şekilde planladı. Başkent kartın temassız ödeme imkanı vardır. Böylece alışveriş yapılan yada ödeme yapılan mekanlarda hızlıca ödeme yapılabilir.

  İçindekiler

  BaşkentKart Bakiye Öğrenme

  Başkent Kartı bakiye sorgulama işlemi için birkaç yöntem vardır. En pratik olanı mobil uygulamayı kullanmaktır. İstediğiniz an bakiyenizi görebilir, yükleme yapabilirsiniz.

  Başkent Mobil Uygulaması İle BaşkentKart Bakiye Öğrenme

  Başkent mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek bakiyenizi sorgulayabilirsiniz. Mobil uygulamayı aşağıdaki bağlantılardan size uygun olanı kullanarak indirebilirsiniz. Daha sonra uygulamayı açıp bakiye sorgulama kısmına gelerek, bakiyenizi görebilirsiniz. Önce kartınızı sisteme tanıtmanız gerekebilir. Bu işlemden sonra istediğiniz her an bakiyenizi görebilirsiniz.

  Google Play – Başkent Mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store – Başkent Mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Gallery – Başkent Mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Market Kasa Görevlisinden BaşkentKart Bakiye Öğrenme

  Alışveriş yaptığınız kasa görevlisine bakiyenizi öğrenmek istediğinizi söylemeniz durumunda, söyleyecektir. Kasa görevlisi bakiyenizi görebilir.

  Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığından BaşkentKart Bakiye Öğrenme

  Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı aile yaşam merkezleri ve kadın lokallerine giderek bilgi alabilirsiniz.

  Başkent Mobil Uygulaması ile Neler Yapılabilir?

  Başkent Kart bakiye sorgulama ve bakiye yükleme hizmeti dışında, Başkent Mobil uygulamasını kullanarak aşağıda listelenen hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

   • Acil Bildir ve Çek Gönder Modülü
   • AnkaraKart Bakiye Sorgulama ve Yükleme Modülü
   • Dijital Katılım
   • Afet ve Hava Durumu Bilgilendirmesi
   • Pati Destek
   • Park ve Bahçeler
   • Gönüllü Ol
   • Asfalt ve Yol Yapım Çalışmaları
   • Acil Hasta Nakli