İçeriğe geç

Başkent Kart Bakiye Sorgula

  Ankaralı vatandaşlar için hizmete sunulan Başkent Kart ile birden fazla hizmet alabilirsiniz. Bu kart geniş bir kullanım alanına sahiptir. Akıllı elektronik kart, sosyal yardım kartı gibi özellikleri vardır. Ayrıca kartın sosyal yardım kartı özelliği de vardır. Bu özellik sadece yardıma muhtaç kişiler için açılır. İhtiyaç sahibi aileler sosyal yardım kartı için ayrıca başvuru da bulunmak durumundadırlar. Başvuruları kabul edilirse kendilerine Başkent Kart verilerek yardım parası yatırılır. Ankaralı vatandaşlar Başkent kartı alıp istedikleri gibi kullanabilirler. Normal vatandaşlar Başkent Kart ile güvenli bir şekilde alışveriş yapılabilir, fatura ödemesi, para çekme ve para yatırma işlemleri yapabilirler. Temassız kullanım özelliği olan bu kart ile Ankaralılar tek kart ile birden fazla işlem yapabilirler.

  Başkent Kart Bakiye Sorgula İşlemi Nasıl Yapılır?

  Başkent Kart kullanan Ankaralı vatandaşlar bakiyelerini sorgulayabilmek için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirler. Başkent Kart Bakiye sorgulama yöntemleri şu şekildedir:

  • Başkent Mobil Uygulaması İle Başkent Kart Bakiye Sorgula
  • Bankaların ATM cihazlarından Başkent Kart Bakiye Sorgula
  • Başkent 153’ü Arayarak Başkent Kart Bakiye Sorgula

  Bu yöntemlerden size uygun olanı seçebilirsiniz. Detayları ise şu şekildedir:

  Başkent Mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek kartınızda bulunan bakiyeyi kontrol edebilirsiniz. Bu işlem için yapmanız gerekenler şu şekildedir:

  • Öncelikle aşağıdaki bağlantılardan birini kullanarak mobil uygulamayı akıllı telefonunuza indirin.

  Google Play – Başkent Mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store – Başkent Mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Gallery – Başkent Mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  • Sonra yüklenen Başkent Mobil uygulamasındaki “Başkent Cüzdan” menüsünden kartınızı tanımlayın.
  • Artık Başkent kartınızda bulunan bakiyeyi istediğiniz her an her yerde mobil uygulamamaya bakarak görebilirsiniz.

  Bankaların ATM cihazlarından Başkent Kart Bakiye Sorgula

  Bankaların ATM Cihazlarını kullanarak Başkent Kart bakiye sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Size en yakın atm cihazına gidip kartınızı takın ve şifrenizi girin. Daha sonra menüden bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

  Başkent 153’ü Arayarak Başkent Kart Bakiye Sorgula

  Sisteme kayıtlı cep telefonunuzdan Başkent153 çağrı merkezini arayarak bakiye sorgulamasını yapabilirsiniz. Bu hattan kartınızla ilgili diğer işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.