İçeriğe geç

Başkent Kart Bakiye Öğrenme

  Başkent Kart Ankara Büyükşehir Belediyesinin hizmete sunduğu bir karttır. Geniş bir kullanım alanı vardır. Hem akıllı elektronik kart hem de sosyal yardım kartı olarak kullanılır. Bu kartı bütün Ankaralı vatandaşlar alabilir ancak sosyal yardım kartı özelliği sadece başvuru kabul edilen ihtiyaç sahibi aileler tarafından kullanılabilir. İhtiyaç sahipleri bunun için belirlenen başvuru kısmından başvuru yaparak yardım kartı talebinde bulunabilirler.

  Başkent Kart ile güvenli bir şekilde alışveriş yapılabilir, fatura ödemesi, para çekme ve para yatırma işlemleri yapılabilir. Tüm bu işlemler hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilebilir. Belediye yardım edilen ailelerin bu hizmetleri kolayca yapabilmesi için bu şekilde planladı. Başkent kartın temassız ödeme imkanı vardır. Böylece alışveriş yapılan yada ödeme yapılan mekanlarda hızlıca ödeme yapılabilir. Ankaralı vatandaşlar için oldukça kullanışlı bir kart olan Başkent Kart sayesinde tek kart taşıyarak bir çok işlem yapılabilmektedir.

  Başkent Kart Bakiye Öğrenme

  Başkent Kartı bakiye sorgulama işlemi için birkaç yöntem vardır. En pratik olanı mobil uygulamayı kullanmaktır. İstediğiniz an bakiyenizi görebilir, yükleme yapabilirsiniz. Başkent kart bakiye öğrenme yöntemlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Başkent Mobil Uygulaması İle Başkent Kart Bakiye Öğrenme
  • Market Alışverişlerinizi Takip Ederek Başkent Kart Bakiye Öğrenme
  • Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığından Başkent Kart Bakiye Öğrenme

  Başkent Mobil Uygulaması İle Başkent Kart Bakiye Öğrenme

  Başkent mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek bakiyenizi sorgulayabilirsiniz. Mobil uygulamayı aşağıdaki bağlantılardan size uygun olanı kullanarak indirebilirsiniz. Daha sonra uygulamayı açıp bakiye sorgulama kısmına gelerek, bakiyenizi görebilirsiniz. Önce kartınızı sisteme tanıtmanız gerekebilir. Bu işlemden sonra istediğiniz her an bakiyenizi görebilirsiniz.

  Google Play – Başkent Mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store – Başkent Mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Gallery – Başkent Mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Market Alışverişlerinizi Takip Ederek Başkent Kart Bakiye Öğrenme

  İlk başta yatan bakiye miktarını ve yaptığınız harcama miktarını takip ederek bakiyenizi kendiniz bilebilirsiniz. Bu şekilde kimseye sormanıza gerek kalmaz. Market alışverişi sırasında dikkatli olarak bakiye takibi yapabilirsiniz.

  Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığından Başkent Kart Bakiye Öğrenme

  Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı aile yaşam merkezleri ve kadın lokallerine giderek bilgi alabilirsiniz.