İçeriğe geç

Belediye Vergi Borcu Nereden Öğrenilir?

  Vergi verilmesi gereken durumlarda eğer vergi durumu oluşuyorsa bazı yöntemlerle sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için ikamet ettiğiniz yerin bağlı olduğu belediyeye bizzat başvurabilirsiniz. Ayrıca e-devlet sistemi ve belediyenizin internet sitesinden bu konuda sorgulama yapabilirsiniz.

  e-devlet Üzerinden Belediye Vergi Borcu Öğrenme

  E-devlet sisteminde bazı belediyelerin borç sorgulama hizmetleri vardır. Aşağıdaki bağlantıdan e-devlet kapısı sistemine giriş yaparak kolayca bağlı bulunduğunuz belediyeye ait borcunuz olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

  e-Devlet kapısı internet sayfası için tıklayınız. 

  e-devlet sisteminde bulunan belediye borç sorgulama ve ödeme sayfalarının bir kısmının bağlantısı aşağıdaki gibidir. Sizde sisteme giriş yaptıktan sonra arama yaparak yaşadığınız yerin belediyesine ulaşabilir ve sorgulama yapabilirsiniz.

  e-belediye Üzerinden Belediye Vergi Borcu Öğrenme

  Taşınmazınızın bulunduğu belediye size borcunuzun bulunup bulunmadığını e-belediye uygulaması üzerinden sorgulama imkanı verir. Aşağıda bazı belediyelerin e-belediye adreslerini paylaşıyoruz. Sizde yaşadığınız yerin belediyesinin resmi internet sitesine girerek e-belediye uygulaması ile kolayca vergi borcunuzu öğrenebilirsiniz.

  Üsküdar Belediyesi E-Belediye sayfası için tıklayınız.

  Karabağlar Belediyesi e-belediye sayfası için tıklayınız.

  Çiğli Belediyesi e-belediye sayfası için tıklayınız.

  Çankaya Belediyesi e-belediye sayfası için tıklayınız.

  Keçiören Belediyesi e-belediye sayfası için tıklayınız.

  Pursaklar Belediyesi e-belediye sayfası için tıklayınız.

  Sizde bulunduğunuz ilde taşınmazınızın kayıtlı olduğu belediyenin resmi internet sitesini arama motoru üzerinden aratarak bulabilir ve emlak vergisi sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Vergi borcunuzu öğrendikten sonra ödemenizi internet üzerinden yapabilirsiniz.