Akıllı ulaşım kartları birçok şehirde şehir içi toplu taşıma araçlarında kullanılmaktadır. Bu kartlar ile vatandaşlar toplu taşıma hizmetinden faydalanırken ödemelerini kolay ve hızlı şekilde yapabilmektedirler.

Belvan Kart Nedir?

Belvan Kart, Van Büyükşehir Belediyesi’nin geliştirdiği, antenli temassız kart teknolojisine dayanan bir elektronik bilettir. Belvan Kart ile vatandaşlar toplu taşıma araçlarında bulunan kart okuyucuya okutarak yolculuk için gerekli ücreti ödeyebilirsiniz. Bunun için öncelikle kartınıza bakiye yüklemeniz gerekir. Bakiyenizi sürekli kontrol ederek toplu ulaşım hizmetinden faydalanmaya devam edebilirsiniz.

Belvan Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Belvan Kart bakiyesini öğrenmek için yapabileceklerini şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Belvan Kart Mobil Uygulaması İle Belvan Kart Bakiye Sorgulama
  • bakiyesorgulama.net Üzerinden Belvan Kart Bakiye Sorgulama

Belvan Kart Mobil Uygulaması İle Belvan Kart Bakiye Sorgulama

Belvan Kart uygulaması Van şehrindeki otobüs hatları ile ilgili ihtiyaç duyduğunuz bilgilere mobil ortamda erişilmesini sağlayan uygulamadır. Bu uygulamayı akıllı telefonunuza indirerek birçok bilgiye ve hizmete ulaşabilirsiniz. Bakiye sorgulama işleminizi mobil uygulama ile yapabilirsiniz. Üstelik her an her yerde bakiyenizi görme imkanınız vardır. Sizin için uygun olan uygulama mağazasından mobil uygulamayı indirdikten sonra sisteme giriş yapın. Daha sonra ‘Bakiye Sorgulama’ bağlantısına basarak sorgulama sayfasına girin. Buradan kart bilgileriniz ile bakiyenizi kolayca öğrenebilirsiniz.

Playstore üzerinden Belvan Kart mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

Appstore üzerinden Belvan Kart mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

bakiyesorgulama.net Üzerinden Belvan Kart Bakiye Sorgulama

Bakiyesorgulama.net internet sayfasından Belvan Kartınıza ait bakiyeyi görebilirsiniz. Bunun için şu adımları takip edebilirsiniz.

  • Öncelikle buraya tıklayarak ilgili sayfaya girin.
  • Sonra kart numaranızı ilgili alana girip onaylanması gereken alanı onaylayın.
  • ‘Kart Bilgilerimi Getir’ düğmesine tıklayın.

Bakiyenizi öğrenmek bu kadar kolaydır.

Belvan Kart Çeşitleri Nelerdir?

Belvan Kart’ın öğrenciler için indirimli tipi olduğu gibi 65 yaş üstü ve engelliler için olan tipleri de vardır. Yaşınız ve diğer şartlarınıza göre size uygun olan Belvan Kart’ı alarak kullanabilirsiniz. Belvan Kartınızı yanınızdaki kişi için kullanmak isterseniz, bunun için iki ödeme arasına 3-4 saniye koyarak kartınızı okutmanız gerekir. Peş peşe ara vermeden okutma işlemi yapamazsınız.