Denizli Kart Bakiye Sorgulama

0

Denizli ili kapsamında faaliyet gösteren toplu taşıma araçlarında ulaşım Denizli Kart ile sağlanmaktadır. Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar ile vatandaşlar şehir içi ulaşımlarda güvenli ve kolay ulaşım imkânı bulabilmektedirler. Elektronik biniş kartı olan Denizli Kart ile toplu taşımadaki ödemeler sistemli hale getirilmiştir. Şehir içi toplu taşıma araçlarında ulaşımı kolay ve ekonomik hale getirmek adına Denizli halkının Deniz Kart temin etmeleri gerekmektedir.

Denizli Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen internet hizmetleri ile kart bakiye sorgulama işlemlerinizi hızlıca halledebilirsiniz. İnternet sitesinde ulaşım portalı olarak yer online sorgulama bölümünden “Bakiye Sorgulama” seçeneğine tıklayarak sorgulama işlemini başlatabilirsiniz. Size ait Denizli Kart üzerinde yer alan kart numarasını sizden istenen bölüme girerek bakiye sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Denizli Kart Vize İşlemleri

Kart bedeli karşılığında temin edilen Denizli Kart, yüklenerek aktif edildiği takdirde 10 yıl boyunca kesintisiz olarak kullanılabilmektedir. Denizli Kart sahibi olabilmek için satış ve dolum merkezlerine sizden talep edilen belgelerle beraber gidip başvuru yapabilirsiniz. Denizli Kart temini vize işlemleri için vatandaşların yararlanabileceği şehir içinde belirlenmiş 5 noktada kart satış ve dolum hizmeti verilmektedir. Şehir içi Denizli Kart satış ve dolum noktaları şuaralardır;

  • Denizli Büyükşehir Belediyesi
  • Üçler Kart Dolum Merkezi
  • Bayram Yeri Dolum Merkezi
  • Otogar Kart Dolum Merkezi
  • Özel İdare Kart Dolum Merkezi

Kişiselleştirilmiş Denizli Kart Kullanımı

Denizli Kart ile şehir içi toplu taşıma araçlarında tam kart ve indirimli kart olmak üzere farklı yolculuk tarifleri görülmektedir. Belirlenen bu tarifelerden kimlerin nasıl yararlanacağı Denizli Belediye Meclisi tarafından karar verilmektedir. Denizli Kart yolculuk tarifesi için şehir içi sivil tam ücret ve indirimli ücret olarak hizmete sunulmuştur. Öğrencilerin yararlanabildiği İndirimli Denizli Kart sahibi olabilmek için; 1 adet vesikalık fotoğraf, kimlik belgesi ve öğrenci belgesi ile satış ve dolum noktalarına başvuru yapılması gerekmektedir.

Ücretsiz Denizli Karttan Kimler Faydalanabilir?

Şehir içi toplu ulaşım araçlarında verilen Denizli Kart hizmetinden ücretsiz olarak yararlanabilen bir kesim vardır. Aile ve Sosyal Politikalar Başkanlığı tarafından düzenlenen uygulamalarla 65 yaş ve üstü vatandaşlar için ücretsiz yolculuk imkânı verilmektedir. Denizli Kart vizeleri ücretsiz seyahat kartına çevrilerek uygun görülen kişilere temin edilmektedir. Ücretsiz olarak yararlanılacak Denizli Kart sahibi olabilmek için kimlik ve gerekli evraklar ile satış ve dolum merkezlerine başvuruda bulunulması gerekmektedir. Ayrıca ücretsiz binişten şu kişiler de faydalanmaktadırlar;

  • %40 ve üzeri engel oranına sahip vatandaşlar elektronik kart hizmetinden ücretsiz olarak yararlanmaktadırlar.
  • Denizli karttan; resmi üniformalı polis memurları, belediye zabıta görevlileri, dağıtımcı olarak görev yapan PTT kargo görevlileri ücretsiz yararlanmaktadır.
  • Denizli şehir içi faaliyet gösteren gazeteciler cemiyeti üyeleri,
  • Başbakanlık sarı basın kartı sahipleri,
  • Kanunda belirtilen ücretsiz biniş hakkına sahip olan diğer kişiler için ücretsiz kart hizmeti verilmektedir.

Online Olarak Bakiye Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Ulaşım için kullanılan Deniz Karta cepten en az 5 TL en fazla 150 TL olmak üzere bakiye yüklemesi yapılmaktadır. Denizli Kart için şehir içinde hizmet veren dolum noktaları ve bayiler haricinde mobil uygulama hizmetleri aracılığıyla vatandaşlara hızlı ve pratik olarak işlem yapabilme olanağı sağlanmaktadır. Google Play üzerinden cep telefonlarına indirilen mobil uygulamalar ya da https://denizlikart.denizli.bel.tr/ adresinden online olarak bakiye yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Online olarak yaptığınız yüklemelerde veya sorgulamalarda bilgilerin doğruluğu tarafınızca teyit edilmelidir. Denizli Kart ile elektronik ödeme sistemlerinden yararlanıp güvenli ulaşım imkânı yakalamış olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz