Denizlide yaşayan vatandaşlar için toplu taşıma araçlarında Denizli kart kullanımı mevcuttur. Bu kart akıllı ulaşım kartıdır. Denizli karta yüklenen bakiye ile toplu ulaşım araçlarında ödemeler kolayca yapılabilmektedir. Ödeme sırasında para bozdurma gibi sıkıntılar yaşamadan araca binerken kolayca ödemenizi yapabilirsiniz. Ancak bakiyenizi düzenli olarak kontrol ederek, toplu ulaşım ücretine yetecek miktarda tutmanız önemlidir. Makalemizde Denizli Kart kullanıcılarının akıllı ulaşım kartı bakiyelerini kolayca öğrenebilmek için ne yapabileceklerini toparlamaya çalıştır. Sizler için en uygun yöntemi seçerek Denizli kart bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Böylece gerektiğinde bakiye yüklemesi yaparak yeterli seviyeye getirebilirsiniz.

Denizlikart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Denizli Kartınıza ait bakiyenizi aşağıdaki yöntemleri kullanarak sorgulayabilir ve öğrenebilirsiniz.

  • bakiyesorgulama.net üzerinden Denizlikart Bakiye Sorgulama
  • Denizli Ulaşım Portalı Üzerinden Denizlikart Bakiye Sorgulama
  • Kart Okuma Cihazları ile Denizlikart Bakiye Sorgulama

bakiyesorgulama.net üzerinden Denizlikart Bakiye Sorgulama

Birçok ilin kartlarına dair sorgulama yapma imkanı veren bu site üzerinden Denizlikart bakiye sorgulama işleminizi kolayca yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantıya tıklamanız gerekir. Daha sonra kart numaranızı ilgili alana yazarak, kart bilgilerimi getir butonuna tıklayınız. Kartınızın bakiyesini bu şekilde öğrenebilirsiniz.

Denizlikart Bakiye Sorgulama için tıklayınız.

Denizli Ulaşım Portalı Üzerinden Denizlikart Bakiye Sorgulama

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen internet hizmetleri ile kart bakiye sorgulama işlemlerinizi hızlıca halledebilirsiniz. İnternet sitesinde ulaşım portalı olarak yer online sorgulama bölümünden “Bakiye Sorgulama” seçeneğine tıklayarak sorgulama işlemini başlatabilirsiniz. Size ait Denizli Kart üzerinde yer alan kart numarasını sizden istenen bölüme girerek bakiye sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Denizli Ulaşım Portalı için tıklayınız.

Kart Okuma Cihazları ile Denizlikart Bakiye Sorgulama

Toplu taşıma araçlarına binerken kartınızı okuttuğunuz kart okuma cihazlarının alt kısmında bakiyeniz görünür. Kalan bakiyenizi bu şekilde öğrenebilirsiniz. Oldukça kolay bir yöntemdir.

Denizli Kart Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

Bakiyenizin yeterli olmaması durumunda şehir içi toplu ulaşım araçlarından faydalanamazsınız. Bu da gitmek istediğiniz yere geç gitmenize yada gidememenize neden olur. Zor anlar yaşamamak için mutlaka kontrolünüzü yaparak bakiyenizi yenilemelisiniz.

Denizli kartınıza ait bakiye yükleme işlemi için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bu bağlantı dışında kart dolum merkezlerine giderek bakiye yükleme yaptırabilirsiniz.

Denizli kartınıza bakiye yüklemek için buraya tıklayınız.