İçeriğe geç

Düzce Belediyesi Yardım Sorgulama

  Düzce Belediyesinin yardıma muhtaç vatandaşlara yaptığı yardımdır. İl sınırları içinde yaşayan ve yardıma muhtaç olan vatandaşlar belediyeye başvuru yaparak bu yardımlardan faydalanabilmektedir. Düzce Belediyesi farklı alanlarda yardım sunmaktadır. Kişilerin ihtiyaç duydukları yardım türüne göre yardımlar yapmaktadır. Düzce Belediyesi kimsesiz, yaşlı veya engelli vatandaşlara ev temizliği gibi yardımlarda bulunmaktadır. Ayrıca ihtiyaç sahiplerine erzak kolisi dağıtımı, sıcak yemek teslimi gibi imkanlar sunmaktadır. Böylece yardıma ihtiyacı olan kişiler neye ihtiyaçları varsa ona ulaşabilmektedirler. Bunların dışında yakacak, kıyafet, kırtasiye, ev eşyası gibi yardımlarda yapmaktadır. Bağışta bulunan kişilerin verdiği yardımları bunlara ihtiyacı olan kişilere ulaştırma konusunda köprü görevi yapmaktadır. Düzce Belediyesine başvuru yapan kişilerin başvuruları incelenerek durumları kontrol edilir ve uygun görülen kişiler neye ihtiyaçları varsa yada talepleri ne için ise bu yönde yardım sunulur. Sosyal kart yada kupon verilerek maddi destek sağlanır.

  Düzce Belediyesi bu yardımları işsizlik, hastalık, engel durumu, yaşlılık, şehit, gazi yakını olma, dul, yetim, eğitim giderlerini karşılayamayan aileler gibi kriterlere bakarak değerlendirir. Günlük hayatını sürdürmekte zorluk çeken vatandaşlara temel ihtiyaç maddeleri ve manevi destekler sunulur. Bu kriterler yardım başvurularında öncelik sebebi olarak alınır ve ihtiyaç duyulan yardım türüne göre istekler iletilir.

  Düzce Belediyesi Yardım Sorgulama

  Düzce Belediyesinin yardımlarından faydalanmak için başvuran vatandaşlar aşağıdaki kanalları kullanarak sorgulama yapabilirler.

  • e-devlet Üzerinden Düzce Belediyesi Yardım Sorgulama
  • e-belediye Üzerinden Düzce Belediyesi Yardım Sorgulama
  • Beyaz Masa ile Düzce Belediyesi Yardım Sorgulama

  e-devlet Üzerinden Düzce Belediyesi Yardım Sorgulama

  e-devlet sistemi üzerinden yardım sorgulama yapmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bağlantıya tıkladıktan sonra Kimlik Doğrulama yaparak sisteme giriş yapmanız gerekir. Daha sonra sorgulama yapabilirsiniz.

  Beyaz Masa ile Düzce Belediyesi Yardım Sorgulama

  Beyaz Masayı arayarak bu konuda bilgi alabilirsiniz. Beyaz masa numarası 153’tür. ALO 153 olan Beyaz Masa numarasını arayarak yardım başvurunuz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu numara dışında 0380 524 58 21 numarasını arayarak bu konuda bilgi alabilirsiniz. Bu iki numarayı arayarak yardım başvurusu yapmanızda mümkündür.