İçeriğe geç

Mamak Belediyesi Gönül Kart Sorgulama

  Puanlama sistemi ile çalışan Gönül Kart, Mamak Belediyesi tarafından hizmete sokulan bir projedir. Sosyal hizmet projesi denilebilir. Mamak Belediyesi sınırlarında yaşayan ve dar gelirli olan yada herhangi bir kazancı olmayan vatandaşların desteklenmesi için hizmete girmiştir. Proje kapsamında yardımseverlerden toplanan ihtiyaç fazlası ürünler ve eşyalar Gönül Çarşısı adı verilen alanda toplanarak muhtaç durumda olan vatandaşlara verilir. İhtiyaç sahibi vatandaşlar aldıkları yardım malzemelerini kimin veridiğini bilmeden kendilerine gereken eşyaları ve gıda malzemelerini alabiliyorlar. Yardım eden vatandaşlar da kime yardım ettiklerini bilmeden hayır işlemiş oluyorlar. Gönül Kart almak isteyen vatandaşlar belediyeye başvuru yapabiliyorlar. Uzmanlar tarafından incelenen başvurular sonrası yardım almaya hak kazanan vatandaşlarla iletişime geçiliyor.

  Mamak Belediyesi Gönül Kart Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Mamak Belediyesi Gönül Kart sorgulama dendiğinde akla iki sorgulama türü gelir. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Gönül Kart Talep Sorgulama
  • Gönül Kart Bakiye / Puan Sorgulama

  Gönül kart başvurusu yapan bireylerin başvuru sonucunu sorgulaması ve kart almaya hak kazanan bireylerin Gönül Kartta bulunan puan miktarını sorgulaması. Bu işlemlerin detayları makalemizin devamında detaylı olarak verilmiştir.

  Gönül Kart Talep Sorgulama

  Gönül Kart için talep oluşturan vatandaşlar kendilerine kart hakkı çıkıp çıkmadığını öğrenmek için sorgulama yapabilirler. Bunun için Mamak Belediyesinin resmi internet sitesini kullanabilirsiniz. Ayrıca iletişim hattını arayarak bilgi alabilsiniz. Eğer internet sitesi üzerinden sorgulama yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • Gönül Kart talep sorgulama işlemi yapmak için hazırlanan sayfaya ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

  Gönül Kart talep sorgulama işlemi için buraya tıklayınız.

  • Sizden sorgulama için istenen bilgileri doğru bir şekilde girin. Sonra doğruluğunu kontrol edin.
  • Sonra Başvuru Ara butonuna tıklayın.
  • Sorgulama sonrası Gönül Kart Talebinizin durumunu görebilirsiniz.

  Gönül Kart Bakiye / Puan Sorgulama

  Mamak Belediyesi Hızlı iletişim merkezi size bir çok konuda bilgi imkanı sunar. Bu hattı arayarak yardımlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Hızlı iletişim merkezini arayarak kart talebinde bulunabilir, daha önce yapmış olduğunuz talebinizi sorgulayabilirsiniz. Hızlı iletişim merkezinin numarası aşağıda verilmiştir.

  Hızlı İletişim Merkezi Numarası : 444 0 149

  İletişim merkezinden Gönül Kart başvurunuzun durumunu öğrenebilirsiniz.