İçeriğe geç

Mamak Belediyesi Gönül Kart

  Mamak Belediyesi Mamak ilçesi sınırlarında yaşayan yardıma ihtiyaç duyan ve dar gelirli vatandaşlara bazı konularda yardım imkanı sunmaktadır. Yardım vatandaşın talep ettiği alanda yapılıyor. Mamak Belediyesinin vatandaşlara sunduğu yardım türleri şu şekilde listenelenebilir.

  • Covid-19 Hastaları için Gıda Yardımı
  • Engelli Nakil Aracı Yardımı
  • Evde Bakım Hizmeti Yardımı
  • Evde Sağlık Hizmeti Yardımı
  • Gönül Kart Yardımı
  • Yemek Yardımı

  Gönül Kart bu yardımlardan birisidir. Gönül Kart ile ilgili detaylı bilgi için makalemizin devamını okuyabilirsiniz.

  Mamak Belediyesi Gönül Kart Nedir?

  Ankara ilinde bulunan Mamak Belediyesi, ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara hizmet sunmak ve onlara destek olmak amacıyla Mamak Gönül Çarşısı projesini oluşturarak hizmet vermeye başlamıştır. Bu hizmette Mamak Gönül Çarşınına ailelerin ihtiyaç duyabilecekleri ürünler konularak onlara verilen Gönül Kartlar ile istedikleri ürünleri almaları sağlanmaktadır. İhtiyaç sahib vatandaşlara başvurmaları ve başvurularının kabul edilmesi sonrasında Gönül Kart verilmektedir. Gönül kart içinde nakit bakiyesi bulunan kartlardır. Bu kartlar sadece Mamak Gönül Çarşısında geçmektedir. Kart sahibi vatandaşlar Gönül Çarşısına giderek buruda bulunan elektronik, beyaz eşya, mobilya gibi ürünlere sahip olabilmektedirler. Bu ürünler yardımsever vatandaşlar tarafından belediyeye verilen ikinci el eşyalardır.

  Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar bu şekilde kırılmadan, gönlü yorulmadan, mahçup olmadan ihtiyaç duydukları eşyaları kendileri seçerek alabilmektedirler.

  Mamak Belediyesi Gönül Kart Başvuru Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

  Mamak Belediyesi Gönül Kartı için başvuru oluşturduysanız, başvuru sonrası inceleme sürecini takip edebilirsiniz. Mamak Belediyesine Gönül Kart talebinde bulunan vatandaşlar saşvuru takip işlemi için aşağıdaki adımları izleyebilirler. Bu şekilde kolayca Mamak Belediyesi Gönül Kart başvuru sonucunu görebilirler.

  • Öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Gönül Kart başvuru takibi için hazırlanan sayfaya ulaşın.

  Gönül Kart başvuru takibi için buraya tıklayınız.

  • Karşınıza gelen sayfada sizden istenen başvuru no ve doğrulama kodu/TC kimlik no bilgileri istenir. Bu bilgileri doğru şekilde girin.
  • Başvuru Ara butonuna tıklayın.

  Mamak Belediyesinin resmi internet sitesi üzerinden kolayca Gönül Kart başvuru takibi yapabilirsiniz. Size verilen adımları izleyerek Mamak Belediyesi Gönül Kart Başvurunuzun son durumunu görebilirsiniz.