İçeriğe geç

E-Nabız Sistemine Kayıt Olma

  E-Nabız Kayıt Olma Nasıl Yapılır?

  E-Nabız sistemine kayıt olmak için iki yol vardır. Bu yolları şu şekilde açıklayabiliriz.

  E-Devlet üzerinden E-Nabız Kayıt Olma

  E-devlet kapısı internet sitesi ve mobil uygulamasını kullanarak e-nabız sistemine giriş yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler şu şekildedir:

  • Öncelikle E-nabız internet sitesine girmelisiniz. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

  E-Nabız Sağlık Sistemin sayfasına ulaşmak için tıklayınız.

  • Daha sonra bu sayfada bulunan ‘e-devlet üzerinden kayıt olun’ düğmesine tıklayınız.
  • O adrese kısa yoldan ulaşmak isterseniz buraya tıklayarak hızlıca giriş yapabilirsiniz.
  • E-Devlet şifresi, E-İmza veya mobil imza ile T.C. kimlik numaranızı kullanarak sisteme giriş yapın.
  • Gerekli bilgileri girip giriş yaptıktan sonra E-nabız sayfasına yönlendirilirsiniz.

  Yönlendirildiğiniz sayfada karşınıza ilk önce Kullanım Şartları metni çıkacaktır. Burayı okuduktan sonra “e-Nabız Sistemi kullanım koşullarını okudum” yazısını onaylamanız gerekir. Onaylama işleminden sonra karşınıza kişisel bilgilerinizin bulunduğu alan gelir. Buradan bilgilerinizi düzenleyebilirsiniz. Ayrıca bilgilerinizi paylaşmak istediğiniz birileri varsa bu alandan erişim izni verebilirsiniz. Erişim bilgileri aşamasında ise cep telefonu bilgilerinizi ve sisteme girişte kullanmak istediğiniz e-Nabız şifrenizi oluşturup girmeniz gerekmektedir. Daha sonra cep telefonunuza gelen tek kullanımlık erişim kodunu Onay Kodu alanına yazarak e-Nabız hesabınızı aktifleştirme işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz.

  Aile Hekiminiz Aracılığı İle Kayıt Olma

  Eğer E-devlet şifreniz yoksa aile hekiminizden yardım alabilirsiniz. Bunun için aile hekiminize gidip durumu anlatın ve yardım isteyin. Aile hekiminiz cep telefonu numaranız ile kayıt oluşturacaktır. Bu kayıttan sonra telefonunuza kısa mesaj ile tek kullanımlık erişim kodu gelecektir. Erişim kodunu kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

  e-Nabız sayfasına giriş yapmak için tıklayınız.

  Mobil Uygulama ile E-Nabız Kayıt ve Girişi

  E-Nabız sistemine mobil uygulamasını kullanarak girerek işlem yapabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantılardan size uygun olana tıkladıktan sonra şifre ve kimlik numaranız ile giriş yapabilirsiniz.

  Appstore – E-Nabız uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Play Store – E-Nabız uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  E-Nabız sistemine giriş yaptıktan sonra E-devlet üzerinden yada aile hekiminizden alacağınız şifre ile birlikte giriş yapabilirsiniz. Giriş işleminden sonra istediğiniz işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Mobil uygulama oldukça kolay ve pratiktir. Her yerde akıllı telefonunuzdan giriş yapıp bilgilerinize ulaşma imkanınız vardır.