İçeriğe geç

E-Nabız Kronik Hastalık Nasıl Sorgulanır?

  E-Nabız sistemi Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan, kişisel sağlık bilgilerinizi görerek, yönetebileceğiniz, sağlık kayıt sistemidir. E-nabız sistemi ile pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Yeni düzenleme ile birlikte aşı takibinizi de buradan yapmanız mümkündür. e-Nabız T.C. Sağlık Bakanlığı uygulamasıdır. E-nabız ile tek ekranda düzenli bir şekilde sağlık işlemlerinizi yapabilirsiniz.

  E-Nabız İle Yapabileceğiniz İşlemler

  • Tansiyon, şeker, nabız, ağırlık gibi bilgilerinizi ekleyebilirsiniz. Daha önce bu alanlara eklediğiniz bilgileri görebilirsiniz.
  • Randevu alma ve randevu takip işleminizi yapabilirsiniz. Takviminizde randevularınızı ay, hafta ve gün bazında görüntüleyebilirsiniz . Randevu üzerine tıklayarak detaylarını görebilirsiniz. Randevu Al butonuna tıkayarak, MHRS’ye ayrıca giriş yapmadan ileriki tarihlere yeni muayene randevusu yapabilirsiniz.
  • Sağlık bilgilerinizi istediğiniz kişilerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sağlık bilginizi paylaşacağınız kişinin TC kimlik numarası ve cep telefonunu girerek bu kişiye sağlık bilgilerinize erişim izni vermeniz gerekir.

  E-Nabız Kronik Hastalık Nasıl Sorgulanır?

  e-Nabız sayfasına giriş yapmak için tıklayınız.

  e-Nabız sistemine giriş yaparak kronik rahatsızlıklarınızı sorgulayabilirsiniz. Kronik rahatsızlıklar, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından kronik hastalıklarla ilgili risk kriterleri doğrultusunda belirlenmiştir. Hastalıklarınızı görmek için yapmanız gerekenler şu şekildedir:

  • E-nabız sistemine TC kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte giriş yapın.
  • Uygulama içinde olan Kronik Hastalıklarım başlığında yer alan bağlantıya tıklayın.
  • Kronik rahatsızlığınız yoksa giriş yapılan alanda ‘Kayıtlı bilginiz bulunmamaktadır’ yazısı çıkar.
  • Eğer kronik rahatsızlığınız varsa rahatsızlığınıza dair “Tanı Kodu”, “Tanı Adı” ve “Kronik Hastalık Durumunu PDF Olarak İndir” başlıkları karşınıza çıkar.
  • Eğer “Kronik Hastalık Durumunu PDF Olarak İndir” alanına tıklarsanız ilgili makama verilmek üzere kişinin riskli kişiler kategorisinde yer aldığını, belgenin e-Nabız sisteminden otomatik olarak oluşturulduğunu ve karekodun okutularak doğrulama işleminin yapılabileceğini belirten bilgilerin yer aldığı tek sayfalık bir doküman, PDF formatında indirilir. Belgeyi indirdikten sonra vermek istediğiniz kuruma verebilirsiniz.

  Mobil Uygulama ile E-Nabız Girişi

  E-Nabız sistemine mobil uygulamasını kullanarak girerek işlem yapabilirsiniz. e-Nabız internet sitesinde yaptığınız tüm işlemleri uygulama ile yapmanız mümkündür. Tek yapmanız gereken uygulamayı akıllı telefonunuza indirip, sisteme giriş yapmaktır. Aşağıdaki bağlantılardan size uygun olana tıkladıktan sonra şifre ve kimlik numaranız ile giriş yapabilirsiniz.

  Appstore – E-Nabız uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Play Store – E-Nabız uygulamasını indirmek için tıklayınız.