E-Nabız, kişisel sağlık bilgilerinizi görerek, yönetebileceğiniz, sağlık kayıt sistemidir. Burada sizin için yapılan tahliller, aşı takviminiz gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca yapabileceğiniz bazı işlemler daha vardır. e-Nabız T.C. Sağlık Bakanlığı uygulamasıdır. E-nabız ile tek ekranda düzenli bir şekilde sağlık işlemlerinizi yapabilirsiniz.

E-Nabız İle Yapabileceğiniz İşlemler

  • Tansiyon, şeker, nabız, ağırlık gibi bilgilerinizi ekleyebilirsiniz. Daha önce bu alanlara eklediğiniz bilgileri görebilirsiniz.
  • Randevu alma ve randevu takip işleminizi yapabilirsiniz. Takviminizde randevularınızı ay, hafta ve gün bazında görüntüleyebilirsiniz . Randevu üzerine tıklayarak detaylarını görebilirsiniz. Randevu Al butonuna tıkayarak, MHRS’ye ayrıca giriş yapmadan ileriki tarihlere yeni muayene randevusu yapabilirsiniz.
  • Sağlık bilgilerinizi istediğiniz kişilerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sağlık bilginizi paylaşacağınız kişinin TC kimlik numarası ve cep telefonunu girerek bu kişiye sağlık bilgilerinize erişim izni vermeniz gerekir.

E-Nabız Kayıt Olma Nasıl Yapılır?

E-nabız sistemine kayıt olmak ve giriş yapabilmek için iki seçeneğiniz vardır.

  • E-Devlet üzerinden kayıt olma

E-Devlet kapısı üzerinden E-Devlet şifresi, E-İmza veya Mobil İmzanızı kullanarak T.C. kimlik numaranız ile sisteme giriş yapabilirsiniz. E-devlet ile giriş seçeneğini seçtikten sonra karşınıza e-devlet kapısı giriş ekranı gelir. Buradan kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte sisteme giriş yapabilirsiniz.

Profil bilgilerinizi düzenledikten sonra sizden istenen onay seçeneğini işaretleyin ve onaylayın. Bundan sonra sistemi kullanmaya başlayabilirsiniz.

  • Aile hekiminiz aracılığı ile kayıt olma

E-Devlet şifrenizi bilmiyorsanız telefon numaranız ile kayıt oluşturabilirsiniz. Bunun için aile hekiminize giderek yardım istemelisiniz. Aile hekimi cep telefonunuzun kaydını yaptıktan sonra telefonunuza kısa mesaj gelecektir. Bu mesajda gelen tek kullanımlık erişim kodunu kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

E-Nabız Girişi Nasıl Yapılır?

E-nabız sistemine giriş yapmak için 3 seçenek vardır. Bunlar kayıt işleminde olduğu gibi E-devlet şifresi ile ve aile hekiminizden aldığınız şifre ile mümkün olmaktadır.

E-Devlet kapısı üzerinden sisteme giriş yapmak için buraya tıklayınız. Daha sonra gelen bağlantıda bulunan alanlara T.C. kimlik numarası, E-devlet şifresi, E-imza veya mobil imza bilgilerinizi girerek giriş yapabilirsiniz.

Aile Hekimi yardımı ile sisteme giriş yapmak için aile hekiminize başvurarak yardım istemelisiniz. Aile hekiminiz sizin için cep telefonunuz ile kayıt oluşturabilir. Bu kayıt ile birlikte cep telefonunuza kısa mesaj gelecektir. Gelen mesajda tek kullanımlık erişim kodu bulunmaktadır. Bu kod ile e-nabız internet sitesine giriş yapabilirsiniz. Daha sonra şifre değişikliği yaparak kendi şifrenizi alabilirsiniz.

Tc Kimlik numaranız ve şifreniz ile : Kendi şifrenizi belirledikten sonra bu bilgilerle giriş yapmaya devam edebilirsiniz.

e-Nabız sayfasına giriş yapmak için tıklayınız.

Mobil Uygulama ile E-Nabız Girişi

E-Nabız sistemine mobil uygulamasını kullanarak girerek işlem yapabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantılardan size uygun olana tıkladıktan sonra şifre ve kimlik numaranız ile giriş yapabilirsiniz.

Appstore – E-Nabız uygulamasını indirmek için tıklayınız.

Play Store – E-Nabız uygulamasını indirmek için tıklayınız.