İçeriğe geç

EBA Canlı Ders Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?

  Uzaktan eğitim sürecinde öğrenci ve öğretmenlere etkileşimli eğitim imkanı sunan EBA uygulaması eba internet sayfası ve EBA tv üzerinden devam etmektedir. Uygulama dahilinde bulunan canlı ders imkanı ile öğrenciler ve öğretmenler birbirlerini görüp duyarak ders alma imkanı bulmaktadır. EBA canlı derse bilgisayar, tablet yada akıllı telefondan ulaşmak mümkündür.

  EBA Canlı Ders Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?

  Canlı ders alması gereken öğrencilerin ve velilerin merak konusu canlı derslere nasıl giriş yapılacağıdır. EBA canlı derse öğrenciler nasıl giriş yapar? sorusu sık sık sorulmaktadır. Sizde bunu araştırıyorsanız doğru yerdesiniz. Size yardımcı olmaya çalışacağız.

  EBA Canlı Derse Nasıl Girilir?

  EBA canlı ders uygulamasından sizin katılmanız gereken canlı derslere şu şekilde katılabilirsiniz:

  • Öncelikle EBA hesabınıza kullanıcı bilgilerinizle giriş yapın.
  • Canlı derslerin listelendiği alana ulaşmak için, takvim alanı, bildirimler alanı ya da sol menüde yer alan “Canlı Dersler” butonuna tıklayın.
  • Canlı Dersler sayfasında katılabileceğiniz güncel canlı dersler listelenmiş olarak görünecektir.
  • Güncel olan ve saati gelen derse tıklayarak izlemeye başlayabilirsiniz.

  Canlı derse ulaşmanın bir diğer yolu da öğretmeninizin size gönderdiği bağlantıya tıklamaktır. Bunun için bilgisayarınıza zoom uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı indirdikten sonra öğretmeninizin gönderdiği bağlantıya tıklamanız yeterlidir. Dersin saati geldiğinde etkileşimli canlı dersiniz başlayacaktır.

  Canlı Derse Ne Zaman Katılabilirim?

  Canlı dersinize, dersinizin başlangıç saati geldiğinde katılabilirsiniz. “Katıl” düğmesi, dersiniz aktif olduğu sürece görünecektir. Süre dolmadığı sürece, geç kalsanız bile dersinize katılabilirsiniz. Ancak dersin süresi bittiğinde derse katılamazsınız. Canlı dersinize daha zaman varken EBA’ya giriş yaptığınızda karşınıza dersinizin başlama saatini bekleyeceğiniz ekran çıkar. Ders saati geldiğinde “Derse Katıl” düğmesi aktif olur. Tıklayarak derse başlayabilirsiniz.

  Canlı derse katıldım fakat öğretmenim gelmedi. Ne yapmalıyım?

  Bu durumda, “Derse Katıl” düğmesine tıkladıktan sonra “EBA Canlı Ders” ekranında öğretmeninizin derse gelmesini beklemenizi tavsiye ederiz çünkü öğretmeniniz geç de olsa derse katılabilir. Öğretmeniniz derse geldiğinde bu ekranda dersiniz kendiliğinden başlayacaktır.

  Mobil cihazlarımdan canlı derslerime erişebilir miyim?

  Eğer EBA canlı derslere akıllı telefonunuzdan katılmak istiyorsanız bu mümkün. iOS ve Android işletim sistemi olan cihazlarda, EBA Cep Uygulaması’ndaki “Canlı Dersler” sayfasından derslerinizi yapabilirsiniz. Mobil cihazların internet tarayıcılarından EBA’ya erişerek canlı derslere katılamazsınız. Canlı dersiniz başlamadan derse girerseniz karşınıza başlama saatini gösteren ekran çıkar. Saat geldiğinde “derse katıl” düğmesine tıklayarak derse katılabilirsiniz.

  Play Store – EBA Mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Appstore – EBA Mobil uygulamasını İndirmek için tıklayınız.