İçeriğe geç

EGO Kart Bakiye Sorgulama

  Ego Ankara’da hizmet veren toplu taşıma araçlarını kontrol eden kuruluştur. Bu kuruluşun yaptığı düzenlemeler ve hizmet ile Ankaralı vatandaşlar toplu taşıma hizmetinden faydalanabilmektedir. EGO taşıma ücretleri ve vatandaşların farklı hizmetlerden faydalanabilmesi için Ankara Kartı hizmete sokmuştur. Bu kart ile vatandaşlar toplu taşıma ücretlerini ödeyebilir, birçok farklı hizmetten faydalanabilirler.

  EGO Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Ankara Kartta bulunan bakiyelerini öğrenebilmeleri içinse birkaç yöntem sunulmuştur. Bu yöntemleri şöyle sıralamak mümkündür:

  • Online İşlemler ile EGO Kart Bakiye Sorgulama
  • Mobil Uygulama ile EGO Kart Bakiye Sorgulama
  • Kart İşlem Merkezleri ile EGO Kart Bakiye Sorgulama
  • Saha Ödeme Cihazları ile EGO Kart Bakiye Sorgulama
  • Üye İşyerlerine Giderek EGO Kart Bakiye Sorgulama

  Online İşlemler ile EGO Kart Bakiye Sorgulama

  Bu yöntemi kullanarak kartınızda kalan bakiyeyi kontrol etmek oldukça kolaydır. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

  • Öncelikle Ankara kart resmi internet sitesini ziyaret etmeniz gerekmektedir.
  • Sistemin ana sayfasında online işlemlere giriş yapabilmek için kullanacağınız “Üye Ol” ve “Üye Girişi” seçenekleri bulunmaktadır.
  • Sisteme daha önce üye olan kişiler yalnızca telefon numarası ve şifrelerini girerek sisteme giriş yapabilmektedir.
  • Daha önce üye olmadıysanız bu durumda yapmanız gereken sisteme üye olmaktır.
  • Sisteme giriş yaptıktan sonra Ankara kartınızın üzerinde bulunan kart numarasını girerek kartınızı tanımlamanız gerekmektedir.
  • Kartınız sistem tarafından tanımlandıktan sonra ekstra bir işlem yapmaya gerek kalmadan Ego kart bakiye bilgileriniz görüntülenecektir.

  Mobil Uygulama ile EGO Kart Bakiye Sorgulama

  Mobil uygulama ile kart bakiyenizi sorgulayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken mobil uygulamayı akıllı telefonunuza indirmektir. Daha sonra var olan internet şifreniz ile birlikte mobil uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Mobil uygulama oldukça tercih edilen bir sistemdir.

  Ankara kart mobil uygulamasından bakiyenizi öğrenmek için kartınızı sisteme tanımlamanız gerekmektedir. Bu adımda online işlemlerde tanımlama yaptıysanız yapmanıza gerek kalmayacak adımlardan birisidir. Sistemde kayıtlı kart bulunması durumunda herhangi bir işlem yapmaya gerek kalmadan bakiye bilgisi tarafınızla paylaşılmaktadır.

  Kart İşlem Merkezleri ile EGO Kart Bakiye Sorgulama

  Size en yakın kart işlem merkezlerine giderek kolayca kartınızın bakiyesini öğrenmeniz mümkündür.

  Saha Ödeme Cihazları ile EGO Kart Bakiye Sorgulama

  Smart Banko ve Aktif Banko isimleriyle bilinen saha cihazlarını kullanarak bakiyenizi kolayca görebilirsiniz. Saha ödeme cihazları her istasyonda bulunmaktadır. Saha ödeme cihazları ile bakiye sorgulama işlemi yapmak için yalnızca kartınızı okutmanız yeterli olacaktır. Cihazın ekranında mevcut bakiyeniz görüntülenmektedir.

  Üye İşyerlerine Giderek EGO Kart Bakiye Sorgulama

  Ankara’da dolum bayileri ve Ego kart işlem merkezleri bulunmayan yerlerde üye işyerleri bakiye dolum hizmeti vermektedir. Bu bayilerden Ankara kart bakiye yükleme işlemi de gerçekleştirilebilmektedir.