Ankara kart bakiye sorgulama işlemi yapabilmek için belirlenen işlem kanallarını kullanmak gerekmektedir. Ankara Türkiye’nin başkenti olmasının yanı sıra nüfusu en kalabalık şehirlerden de birisidir. Geniş yüz ölçümüne sahip şehirde, bir noktadan başka bir noktaya ulaşmak için genellikte toplu taşıma araçları tercih edilmektedir. Yapılan son düzenlemelerle belediye otobüsleri ve özel halk otobüslerinin tamamında Ankara kart kullanılması zorunlu hale gelmiştir. Yaklaşık 5,5 milyon kişinin ikamet ettiği şehirde Ankara kart kullanımının pratikleşmesi adına birçok farklı Ego kart bakiye sorgulama kanalı öngörülmüştür. Bu kanallar şu şekilde listelenebilmektedir:

 • Ankara Kart Online İşlemler
 • Ankara Kart Mobil Uygulama
 • Ankara Kart İşlem Merkezleri
 • Ankara Saha Ödeme Cihazları
 • Ankara Üye İşyerleri

Ankara Kart Online Bakiye Sorgulama İşlemi

Ankara Kart online işlemler ile bakiye sorgulama işlemi yapmak için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 • Öncelikle Ankara kart resmi internet sitesini ziyaret etmeniz gerekmektedir.
 • Sistemin ana sayfasında online işlemlere giriş yapabilmek için kullanacağınız “Üye Ol” ve “Üye Girişi” seçenekleri bulunmaktadır.
 • Sisteme daha önce üye olan kişiler yalnızca telefon numarası ve şifrelerini girerek sisteme giriş yapabilmektedir.
 • Daha önce üye olmadıysanız bu durumda yapmanız gereken sisteme üye olmaktır.
 • Sisteme giriş yaptıktan sonra Ankara kartınızın üzerinde bulunan kart numarasını girerek kartınızı tanımlamanız gerekmektedir.
 • Kartınız sistem tarafından tanımlandıktan sonra ekstra bir işlem yapmaya gerek kalmadan Ego kart bakiye bilgileriniz görüntülenecektir.

Ankara Kart Mobil Bakiye Sorgulama İşlemi

Ankara kart mobil uygulama ile bakiye sorgulama işlemi yapabilmek için de online işlemlerde olduğu gibi üyelik gerekmektedir. Daha önce online işlemler için üyelik oluşturan kişilerin tekrar üye olmalarına gerek bulunmamaktadır. Mobil uygulamaya online işlemler şifresi ile giriş yapılabilmektedir.

Ankara kart mobil uygulamasından bakiyenizi öğrenmek için kartınızı sisteme tanımlamanız gerekmektedir. Bu adımda online işlemlerde tanımlama yaptıysanız yapmanıza gerek kalmayacak adımlardan birisidir. Sistemde kayıtlı kart bulunması durumunda herhangi bir işlem yapmaya gerek kalmadan bakiye bilgisi tarafınızla paylaşılmaktadır.

Ankara Kart Saha Ödeme Cihazları Bakiye Sorgulama

Ego kart saha ödeme cihazları ile bakiye görüntüleme hizmeti alınabilmektedir. Ankaralıların yakından tanıdığı bu cihazlar, Smart Banko ve Aktif Banko isimleriyle bilinmektedir. Her istasyonda bulunmaktadır. Saha ödeme cihazları ile bakiye sorgulama işlemi yapmak için yalnızca kartınızı okutmanız yeterli olacaktır. Cihazın ekranında mevcut bakiyeniz görüntülenmektedir. Bu cihazlardan tam kart alımı ve bakiye yükleme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Saha dolum cihazları kredi kartı ile bakiye yüklemesi yapma özelliği sebebiyle Ankaralılar tarafından oldukça sık tercih edilmektedir.

Ankara Kart Üye İşyerlerinden Bakiye Sorgulama

Ankara kart dolum bayilerinden bakiye öğrenme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Ankara’da dolum bayileri, Ego kart işlem merkezi bulunmayan yerlerde bakiye dolum hizmeti vermektedir. Bu bayilerden Ankara kart bakiye yükleme işlemi de gerçekleştirilebilmektedir.

Ankara Kart SMS ile Bakiye Sorgulama Hizmeti

Ankara kart kısa mesaj ile bakiye sorgulama hizmeti, henüz proje aşamasında olan bir hizmettir. Yetkililerin açıklamalarına göre kısa süre içerisinde hizmete gireceği ve kullanıcıların kartlarının son 8 hanesini SMS atarak Ego kart bakiye sorgulama hizmeti alabilecekleri bilinmektedir. Güncel olarak ise yukarıda saymış olduğumuz hizmet kanalları dışında Ego bakiyesi sorgulama işlemi yapılabilecek son kanal Ego Destek Hattı’dır. Ankara kart sahibi vatandaşlar Ego çağrı merkezi ile irtibat kurup kart numaralarını paylaşarak kısa süre içerisinde bakiye bilgilerini edinebilmektedir. Ego müşteri hizmetleri destek hattı ALO 153’tür.