İçeriğe geç

Er ve Erbaş Kartı Bakiye Yükleme

  Sözleşmeli er ve erbaşler, vatani görevini yapmakta olan yükümlü erbaş ve erlerin yapmış oldukları görevleri yerine getirmek için belirli bir ücret karşılığı istihdam edilmesi ve erbaş ve er kadrolarında göreve alınması ile verilen ünvandır. Sözleşmeli olarak geçerler. İstanbul ilinde görev yapan er ve erbaşlara şehir içi toplu taşıma araçlarında ücretsiz taşıma imkanı sunulur. Ayrıca verilen er ve erbaş kartına bakiye yükleyerek belirlenen alanlarda harcama yapma imkanı sunulur. Bu alanlar bazı marketler ve belediyenin işlettiği işletmelerdir.

  Er ve Erbaş Kartı Bakiye Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

  Er ve Erbaş Kartına bakiye yüklemek isteyen er ve erbaşlar aşağıdaki yöntemleri kullanabilirler.

  • Bireysel ve Kurumsal Temsilciliklerden Er ve Erbaş Kartı Bakiye Yükleme
  • Biletmatiklerden Er ve Erbaş Kartı Bakiye Yükleme
  • İnternet Sitesinden Er ve Erbaş Kartı Bakiye Yükleme
  • Mobil Uygulama Üzerinden Er ve Erbaş Kartı Bakiye Yükleme

  Bireysel ve Kurumsal Temsilciliklerden Er ve Erbaş Kartı Bakiye Yükleme

  Bireysel ve kurumsal temsilcilikler size bakiye yüklemeniz için yardımcı olur. İstanbulda bulunan İstanbul kart bireysel ve kurumsal temsilciliklerinin adres bilgilerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Bulunduğunuz ilçeye göre sorgulama yapabilirsiniz. Bireysel yada kurumsal olarak farklı şekilde sorgulama yapabilirsiniz.

  Ayrıntılı İstanbul kart temsilcilikleri sorgulamak için buraya tıklayabilirsiniz.

  Biletmatiklerden Er ve Erbaş Kartı Bakiye Yükleme

  İstanbul’un çeşitli noktalarında bulunan biletmatik cihazlarından bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Cihazların nerede bulunduğunu sorglumak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  Ayrıntılı İstanbul biletmatik noktaları listesi için buraya tıklayabilirsiniz.

  İnternet Sitesinden Er ve Erbaş Kartı Bakiye Yükleme

  İstanbul Kart’a ait resmi internet sayfası üzerinden kolayca bakiye yüklemesi yapılabilir. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ilgili siteye ulaşabilirsiniz.

  https://bireysel.istanbulkart.istanbul internet sitesine girmek için buraya tıklayınız.

  İnternet sitesine ulaştıktan sonra online işlemler bölümüne girerek bakiye yüklemesi yapılabilir. Bakiye yüklemesini kredi kartınız yardımıyla yapmalısınız.

  Mobil Uygulama Üzerinden Er ve Erbaş Kartı Bakiye Yükleme

  İstanbulkart mobil uygulamasını akıllı cihazınıza indirip bakiye yükleme işleminizi kolayca yapabilirsiniz. Mobil uygulamayı aşağıdaki bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz. Daha sonra mobil uygulama üzerinden bakiye yükleme ve bakiye sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kartınızı sisteme eklemeniz gerekir. Kartınızı kart numarasına göre sisteme ekledikten sonra hakkındaki detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bakiye yükleme işleminizi de yapabilirsiniz.

  Play Store üzerinden İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store üzerinden İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.