İçeriğe geç

Esen Kart Sorgulama

  Esen Kart depremzede ailelere Kızılay tarafından verilen bir sosyal yardım kartıdır. Tek seferlik verilen Esen Kartın içindeki bakiye bitince kullanılamaz. Esen karta aylık yardım yatmaz. Sadece verildiğinde içinde var olan miktar kullanılır. Bu miktar temel ihtiyaç ürünlerini almak için kullanılmaktadır. Market, giyim gibi acil ihtiyaçlar burada bulunan miktar ile alınabilir. Böylece depremzede ailelerin ilk aşamada bir miktar rahatlaması sağlanmaktadır. Depremden etkilenen ailelere Esen kart dağıtılmıştır.

  Esen Kart Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Esen Kart sorgulama işlemi dendiğinde akla başvuru sonucu sorgulama ve kartı almaya hak kazanan bireyler için esen kart bakiye sorgulama işlemleri gelir.

  • Esen Kart Başvuru Sonucu Sorgulama
  • Esen Kart Bakiye Sorgulama

  Esen Kart başvurusu yaptıktan sonra hak kazanıp kazanmadığınızı öğrenmek için arama yöntemini kullanabilirsiniz. Arayarak nasıl öğrenebilirsiniz aşağıda anlatıyoruz.

  ALO 168 Kızılay hattını aramanız yeterlidir. Kızılay hattını aradıktan sonra bu konuda bilgi alabilirsiniz. Başvuru yaptığınızı ve sonucu öğrenmek istediğinizi bildirmeniz yeterlidir. Bunun dışında başvurusu onaylanan kişiler mesaj gönderilmektedir. Bekleyerek hak kazanıp kazanmadığınızı öğrenebilirsiniz. Mesaj gelmezse Esen kart almaya hak kazanamadınız anlamına gelir.

  Esen Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Esen Kart içinde bulunan bakiyeyi sorgulamak için kullanabileceğiniz iki yöntem vardır. Bu yöntemleri sıralamak gerekirse;

  • Sms ile Bilgilendirilerek Kızılay Esen Kart Bakiye Sorgulama
  • Bankamatik Cihazından Kızılay Esen Kart Bakiye Sorgulama
  • Telefonla Arayarak Kızılay Esen Kart Bakiye Sorgulama

  Sms ile Bilgilendirilerek Kızılay Esen Kart Bakiye Sorgulama

  Kızılay Esen Kart ile yapılan harcamalar sonrası tarafınıza bilgi mesajı gelmektedir. Bu sayede yaptığınız harcamayı ve kalan bakiyeyi görebilirsiniz.

  Bankamatik Cihazından Kızılay Esen Kart Bakiye Sorgulama

  Bunun dışında bankamatiklerden Kızılay Esen Kartınızda bulunan bakiyeyi sorgulamanız mümkündür. Halkbankasına ait atm cihazlarını kullanarak Kızılay Esen Kartta bulunan bakiyeyi görebilirsiniz. Yapamazsanız destek için bankanın şubesine gidebilirsiniz. Kızılay halkbankası ile çalıştığı için bu bankadan detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Telefonla Arayarak Kızılay Esen Kart Bakiye Sorgulama

  Kızılay’a ait olan ALO 168 hattını arayarak Kızılay Esen Kart içinde bulunan bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Sizi nasıl öğrenebileceğinize dair yönlendirebilirler.