İçeriğe geç

Essen Kart Bakiye Sorgulama

  Essen Kart olarak arama yapılmış ancak doğrusu Esen Karttır. Esen Kart, Kızılay’ın vermiş olduğu bir yardım kartıdır. Esen kart deprem sonrası afetten etkilenen ailelere verilmiştir. Böylece aileler temel ihtiyaç malzemeleri alabilmiştir. İhtiyaç sahibi ve depremzede olan bireyler Esen kart alabilmektedir. Esen Kart başvurusu yaparak kart isteğinizi bildirebilirsiniz. Esen Kart başvurusu yapan bireyler çıkıp çıkmadıklarını, kullanmaya hak kazanıp kazanmadıklarını sorgulama yaparak öğrenebilirler. Bunun dışında Esen kart almaya hak kazanan bireyler kartın içinde bulunan bakiyenin ne kadar olduğunu öğrenmek için makalemizde anlatacağımız yöntemleri kullanabilirsiniz.

  Esen Kart Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Esen Kart başvurusu yaptıktan sonra hak kazanıp kazanmadığınızı öğrenmek için arama yöntemini kullanabilirsiniz. Arayarak nasıl öğrenebilirsiniz aşağıda anlatıyoruz.

  ALO 168 Kızılay hattını aramanız yeterlidir. Kızılay hattını aradıktan sonra bu konuda bilgi alabilirsiniz. Başvuru yaptığınızı ve sonucu öğrenmek istediğinizi bildirmeniz yeterlidir. Bunun dışında başvurusu onaylanan kişiler mesaj gönderilmektedir. Bekleyerek hak kazanıp kazanmadığınızı öğrenebilirsiniz. Mesaj gelmezse Esen kart almaya hak kazanamadınız anlamına gelir.

  Esen Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Esen Kart bakiyesini sorgulamak için kullanabileceğiniz iki yöntem vardır. Bu yöntemler aşağıda iki başlık olarak verilmiştir.

  Sms ile Bilgilendirilerek Kızılay Esen Kart Bakiye Sorgulama

  Kızılay Esen Kart ile yapılan harcamalar sonrası tarafınıza bilgi mesajı gelmektedir. Bu sayede yaptığınız harcamayı ve kalan bakiyeyi görebilirsiniz.

  Bankamatik Cihazından Kızılay Esen Kart Bakiye Sorgulama

  Bunun dışında bankamatiklerden Kızılay Esen Kartınızda bulunan bakiyeyi sorgulamanız mümkündür. Halkbankasına ait atm cihazlarını kullanarak Kızılay Esen Kartta bulunan bakiyeyi görebilirsiniz. Yapamazsanız destek için bankanın şubesine gidebilirsiniz. Kızılay halkbankası ile çalıştığı için bu bankadan detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Telefonla Arayarak Kızılay Esen Kart Bakiye Sorgulama

  Kızılay’a ait ALO 168 hattını arayarak bu konuda yardım alabilirsiniz.

  Kızılay Esen Kart Hakkında Detaylar

  Kızılay Esen kart alan bireylere verilen karta 1500 TL bakiye bulunmaktadır. Bu bakiye ile temel ihtiyaç maddelerini satın alabilirler. Kızılay Esen kart eczane, market, giyim, kırtasiye ürünleri gibi malzemeleri almak için kullanılabilir. Kartın geçmediği yerlerde kullanmak isteyen kişiler kartta bulunan bakiyeyi çekerek kullanabilirler.  Kızılay Esen kart tek seferlik verilen bir yardım türüdür. Her ay para yatmaz. Tek sefere mahsus olarak karta yatırılan para kullanılır.