İçeriğe geç

Kızılay Kart Bakiye Sorgulama

  Kızılay tarafından verilen Kızılay Kart ihtiyacı olan kişilere gıda ve diğer ihtiyaçlarını satın alabilmeleri için verilir. Türk Kızılay’ından yardım almak isteyen ihtiyaç sahibi kişiler başvuru yaparak yardım almak istediklerini belirtirler. Kızılay başvuru formu ve bazı belgeler ister. Bu belgeleri veren kişilerin talepleri ve belgeleri incelenir ve yardım almaya uygun görülen kişilere Kızılay Kart verilir. Kızılay Kart verilen ihtiyaç sahibi kişiler kartlarında bulunan bakiye bitene kadar alışveriş yapabilirler. Belli dönemlerde karta bakiye yüklemesi yapılır. Kart sahipleri istedikleri ihtiyaç malzemelerini satın alabilirler.

  Kızılay Kart Bakiye Sorgulama

  Kızılay Kart kullanıcıları kartlarında bulunan bakiyelerini Halkbank atm cihazlarından öğrenebilirler. Halk Bank’a ait atm cihazlarının bulunduğu adreslere aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

  Halk Bank şube ve atm cihazı adreslerini öğrenmek için buraya tıklayınız.

  0 850 222 0 400 Halkbank Dialog hattını arayarak daha detaylı bilgi alınabilir. Ayrıca Halkbankası şubelerine giderek Kızılay Kart bakiye sorgulama konusunda yardım isteyebilirsiniz.

  Kızılay Kart alarak ihtiyaç duyduğu malzemeleri satın almak isteyen kişilerin Türk Kızılayına başvuru yapmaları gerekir. Kızılay Kart için özel bir başvuru yoktur. Genel olarak Kızılay yardımı için başvuru yapılan yöntemler kullanılarak Kızılay Kart alınabilir. Başvurunuza uygun olan yardım size verilir ve eğer nakit olarak verilmesi uygun görülürse Kızılay Kart verilir.

  Kızılay’dan yardım almak için yoksulluk sınırında olmanız gerekir. İşsiz kalmış ve uzun süredir iş bulamayanlar, engelli yada hasta olduğu için çalışamayanlar, dul ve yetimler, aylık maaşı asgari ücretin çok altında olanlar ve kalabalık olduğu için bu maaş yetmeyen aileler yardım için başvuruda bulunabilir. Kızılay sadece nakit yardımı yapmaz. Afet durumlarında insanlara ihtiyaç duyacakları çadır, kıyafet ve gıda gibi yardımlar yapılır. Çocuklar için ve aileler için gereken temel yaşam malzemeleri temin edilir. Ayrıca kan ihtiyacı olduğunda Kızılay devreye girer ve kan bulunur. Kızılay’a daha önce verilen bağışlar sayesinde bu yardımlar yapılır.

  Yardımsever ve durumu iyi olan vatandaşların yaptığı yardımlar ve bağışlar sayesinde ihtiyaç anlarında insanalar yardım eli uzatılır. Kızılay’ın yardımları ile ilgili detaylı bilgi için resmi internet sitesinden yada çağrı merkezini arayarak görevliden detaylı bilgi alabilirsiniz.