İçeriğe geç

Estram Hes Kodu Eşleştirme

  Eskişehir Hafif Raylı Sistem İşletmesinin kısaltmasıdır Estram. Estram şirketi örnek alınan bir tramway işletmesi olması hedeflemektedir. Eskişehirli vatandaşlara güvenli, konforlu, temiz, ekonomik ve programa uygun toplu taşımacılık hizmeti sunmak için çalışmaktadır.

  7 hattan oluşan ve şehirde bulunan üniversiteleri birbirine bağlayan 61 durak vardır. Proje olarak ödül alan Eskişehir Tramway Projesi 24 ayda inşa edilmiştir. Ödül almasının nedeni kentsel sürdürülebilir kalkınma planlaması, sürdürülebilir ulaşımda raylı sistem çözümü, sistem tasarımı, uygulanan yüksek teknoloji ve çevre kalite yönetimi oldu. Estram, 28 Haziran 2007 tarihinde TS-EN ISO 9001:2000 ile belgelendirilmiştir.

  Estram Hes Kodu Eşleştirme Nasıl Yapılır?

  Artık şehir içi toplu ulaşımdan faydalanan vatandaşlar içinde HES kodu zorunluğu gelmiştir. Vatandaşlar HES kodlarını ulaşım kartlarına tanımlayarak, şehir içi ulaşımdan faydalanabileceklerdir. Amaç korona virüsten korunmaktır. Virüsü kapmış ve karantinada olması gerekirken dışarı çıkmış olan kişilerin halkın yoğun olduğu toplu ulaşım araçlarına binmesini engellemek için böyle bir karar alınmıştır. Böylece virüsün yayılmasının önüne geçilmesi amaçlanmıştır.

  Tramway kullanan vatandaşlar içinde bu karar geçerlidir. Estram kullanın vatandaşlar kullandıkları kartlarına HES kodlarını tanımlamış olmalılar. HES kodları kullanılan kartlar ve T.C. kimlik numarasına eşleşmektedir.

  Eskart HES kodu eşleştirme işleminizi şu yollarla yapabilirsiniz:

  • http://eskisehir.bel.tr internet sitesine girerek : Gerekli alanları doldurarak eşleştirme yapabilirsiniz.
  • ALO 153’ü arayarak : Hafta içi 10.00-16.00 saatleri arasında ALO 153 numarasını arayarak bilgi alabilirsiniz.
  • Akıllı Biletim internet sayfasını kullanarak :  Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak gelen sayfada istenen bilgileri doldurarak eşleştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  Eskart ve HES Kodu Eşleştirme için Tıklayınız.

  Eskişehir HES Kodu Kayıt Formunda yer alan; TC. kimlik numarası, ulaşım kart numarası, HES kodu, telefon numarası ve e-posta bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak doldurarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  HES kodu sadece bir karta tanımlanabilir. Ayrıca çok sık sorulan, istenen bilgilerden ulaşım kart numarasını, dolum fişi üzerinde bulabilirsiniz.

  Neden Ulaşım Kartlarına HES Kodu Tanımlanıyor?

  Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen bu uygulama ile Covid-19 tanısı konan kişiler ve onlarla temasta olanların kartları askıya alınacak ve ulaşım sırasında halka hastalık yayılmasının önüne geçilecektir. Bu amaçla uygulama hayata geçirilmiştir.