İçeriğe geç

Garanti IBAN Sorgulama

  IBAN, para transferlerinin yanlış hesap numaralarına yapılmasını önlemek amacıyla ortaya çıkmış olan bir hesap numarası standardıdır. Avrupa’da kullanılmaya başlanan bu numara sistemi artık her yerde kullanılmaktadır. Ziraat Bankası müşterilerinin İBAN’larını nasıl öğrenebileceklerini bu makaleden öğrenebilirsiniz. IBAN, uluslararası standartlara sahip bir banka hesap numarasıdır. Her ülkenin IBAN uzunluğu farklıdır. Sınır en fazla 34 haneden oluşabilir. Bankalardaki her bir müşteri hesap numarasını uluslararası standartlara uyacak şekilde tanımlanır. Böylece para transferi hatasız ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. 2010 tarihinden beri ülkemizde IBAN kullanımı zorunludur.

  Garanti IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Garanti bankasında bulunan hesabınıza ait IBAN numarasını, bankanın resmi internet sayfasından hesaplayabilirsiniz. Ayrıca öğrenebilmek için internet bankacılığı sistemini de kullanabilirsiniz.

  Garanti Resmi İnternet Sayfası Üzerinden Garanti IBAN Sorgulama

  • IBAN sorgulama işlemi için şube kodu ve hesap numarası bilgilerine ihtiyacınız olacaktır. Bu bilgileriniz elinizdeyse aşağıdaki bağlantıya tıklayarak sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz.

  Garanti İBAN Sorgulama sayfasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Bu sayfaya girdikten sonra hesap numaranız ve şube kodunuz ile IBAN numaranıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca IBAN ile para transferi yapmak istediğiniz Garanti BBVA müşterilerinin ya da kendi hesap numaralarınızın IBAN karşılıklarını buradan öğrenebilirsiniz.

  Bu yöntemin dışında müşteri hizmetleri, internet bankacılığı, mobil şube, banka şubesi, atm cihazları gibi yöntemler ile kendi IBAN numaranızı kolayca öğrenebilirsiniz. Bu yöntemleri tek tek şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Müşteri Hizmetlerini Arayarak Garanti IBAN öğrenme : Müşteri hizmetleri numarasını arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Alo Garanti Hattı : 444 0 333

  • İnternet Bankacılığı ile Garanti IBAN öğrenme : Aşağıdaki bağlantılardan internet bankacılığı sistemine ulaşabilirsiniz.

  Garanti resmi internet sitesi için tıklayınız.

  Garanti İnternet Şubesi için tıklayınız.

  • Mobil Şube ile Garanti IBAN öğrenme : Aşağıdaki bağlantılardan mobil uygulamayı indirerek, IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.

  Play Store – Garanti mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store – Garanti mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  • Banka Şubesine Giderek Garanti IBAN öğrenme : Size en yakın banka şubesine giderek bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Size en yakın Garanti BBVA şubesi için tıklayınız.

  • ATM Cihazları ile Garanti IBAN öğrenme : ATM cihazlarına kartınızı okutarak hesap bilgilerinize ulaşabilirsiniz.