İçeriğe geç

T.C. ile İban Sorgulama Ziraat

  IBAN, para transferlerinin yanlış hesap numaralarına yapılmasını önlemek amacıyla ortaya çıkmış olan bir hesap numarası standardıdır. Avrupa’da kullanılmaya başlanan bu numara sistemi artık her yerde kullanılmaktadır. Ziraat Bankası müşterilerinin İBAN’larını nasıl öğrenebileceklerini bu makaleden öğrenebilirsiniz.

  T.C. ile İban Sorgulama Ziraat

  Ziraat Bankası Hesabınıza ait IBAN numaranızı Bankanın resmi internet sitesi üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bunun için hesaplama sayfası oluşturmuştur. Ayrıca internet bankacılığı sistemine giriş yaparak da öğrenme imkanınız vardır.

  Ziraat Bankası IBAN No Hesaplama için buraya tıklayabilirsiniz.

  Hesaplama işlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki bilgiler gereklidir. Bu bilgiler;

  Şube Kodu ; Eğer Şube Kodu’nu biliyorsanız, sayfanın üst kısımdaki “Şubeleri Kodlarına Göre Sırala” seçeneğini seçmelisiniz. Ziraat Bankası Şube Kodu’nu öğrenmek istiyorsanız, sayfanın üst kısmındaki “Şubeleri İsimlerine Göre Sırala” ile de Şubenizi seçmelisiniz. Kart Hesap numaranızdaki ilk dört hane Şube Kodudur.

  Müşteri No ; 8 Hanelidir. Hesap numaranızdaki ilk 4 haneden sonraki 8 hanede yazan numarayı girmelisiniz.

  Ziraat Bankası Ek No ; Hesabınızın son dört rakamından oluşmaktadır. Ziraat Ek No 5001 ya da 5002 olmaktadır.

  Bu alanları doldurduktan sonra sağ kısımda yer alan hesapla yazısına tıkladığınızda Ziraat Bankası hesabınıza ait IBAN numarasını öğrenebilirsiniz. Bu bilgileri doğru girmeniz önemlidir. Eğer hatalı bilgi girerseniz Ziraat Bankası sorumluluk kabul etmemektedir.

  Ziraat Bankası IBAN Numarası Kaç Hanelidir?

  Tüm bankaların IBAN numarası 26 hanelidir. Bu genel bir kuraldır ve değişmez. IBAN numarası ile hesaplar arası para transferi yapabilirsiniz. Bunun dışında EFT ve havale işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemlerinizin daha kısa ve hızlı olması için IBAN numarası çok işe yarar. Başka bankalara para gönderme işlemi yaparkende IBAN numarasını bilmeniz gerekir. Karşı taraftan IBAN numarasını isteyebilirsiniz.

  IBAN Doğrulama Nedir?

  IBAN Hesaplama Araçlarıyla hesapladığınız IBAN Numaranızı ya da işlem yapacağınız karşı tarafın IBAN Numarasını doğrulayarak, numaradan emin olabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adrese girmeniz gerekir.

  Türkiye Bankalar Birliği IBAN Kodu Doğrulama Sayfası için tıklayınız. 

  Yurtiçin ve yurtdışı IBAN numarasının kime ve hangi bankaya ait olduğunu bu sayede kolayca görebilirsiniz. İçiniz rahat ederek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.