İçeriğe geç

Gönül Kart Başvuru Sorgulama

  Ankara ilinde bulunan Mamak Belediyesi, ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara hizmet sunmak ve onlara destek olmak amacıyla Mamak Gönül Çarşısı projesini oluşturarak hizmet vermeye başlamıştır. Bu hizmette Mamak Gönül Çarşınına ailelerin ihtiyaç duyabilecekleri ürünler konularak onlara verilen Gönül Kartlar ile istedikleri ürünleri almaları sağlanmaktadır. İhtiyaç sahibi vatandaşlara başvurmaları ve başvurularının kabul edilmesi sonrasında Gönül Kart verilmektedir. Gönül kart içinde puan bakiyesi bulunan kartlardır.

  Gönül Kart Başvuru Sorgulama

  Mamak Belediyesi Gönül Kartı için başvuru oluşturduysanız, başvuru sonrası inceleme sürecini takip edebilirsiniz. Mamak Belediyesine Gönül Kart talebinde bulunan vatandaşlar saşvuru takip işlemi için aşağıdaki adımları izleyebilirler. Bu şekilde kolayca Mamak Belediyesi Gönül Kart başvuru sonucunu görebilirler.

  • Öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Gönül Kart başvuru takibi için hazırlanan sayfaya ulaşın.

  Gönül Kart başvuru takibi için buraya tıklayınız.

  • Karşınıza gelen sayfada sizden istenen başvuru no ve doğrulama kodu/TC kimlik no bilgileri istenir. Bu bilgileri doğru şekilde girin.
  • Başvuru Ara butonuna tıklayın.

  Mamak Belediyesinin resmi internet sitesi üzerinden kolayca Gönül Kart başvuru takibi yapabilirsiniz. Size verilen adımları izleyerek Mamak Belediyesi Gönül Kart Başvurunuzun son durumunu görebilirsiniz.

  Gönül Kart Nerede Kullanılır?

  Gönül Kart Mamak Belediyesinin oluşturduğu Gönül Çarşısında kullanılabilir. Bu çarşıdan sadece Gönül Kart sahibi vatandaşlar alışveriş yapabilir. Aynı şekilde Gönül Kart sadece Gönül Çarşısında kullanılabilir. Gönül Çarşısında bulunan yardım malzemelerine puanlar verilir. Daha sonra vatandaşlara verilen Gönül Kartların içine ihtiyaç duydukları miktarda puan yüklenerek alışveriş yapmaları sağlanıyor. Böylece dar gelirli vatandaşlar zorlanmadan kendileri için gerekli olan ürünleri yada eşyaları kolayca alabiliyorlar. Gönül Çarşısında bir ailenin ihtiyaç duyabileceği çoğu şey bulunmaktadır. Yardım malzemeleri hayırsever vatandaşlar tarafından belediyeye verilmektedir.

  Belediye dar gelirli vatandaşlar ile yardım etmek isteyen vatandaşların arasında aracılık yapmaktadır. Kart sahibi vatandaşlar Gönül Çarşısına giderek burada bulunan elektronik, beyaz eşya, mobilya gibi ürünlere sahip olabilmektedirler. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar yardım alırken hayırsever vatandaşları görüp mahcup olmazlar. Yardımı alan ve verenin birbirini görmediği güzel bir projedir.