İçeriğe geç

İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama E-devlet

  E-devlet sistemi üzerinden bir çok hizmet verilmektedir. Kurumsal ve devletle ilgili işlemlerinizi kolayca e-devlet hesabınıza giriş yaparak bitirebilirsiniz. Böyle olunca İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal kartınız kullanan kişiler bakiyelerini e-devlet hesaplarına girerek görüp göremeyeceklerini merak etmektedirler. Makalemizde bu sorunun cevabını ve nasıl bakiyelerini öğrenebileceklerini bulabilirler.

  İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama E-devlet

  İstanbul Büyükşehir Belediyesinin vermiş olduğu sosyal yardım kartının bakiyesini e-devlet hesabınız üzerinden göremezsiniz. Henüz böyle bir hizmet verilmemektedir. Kartınızın bakiyesini öğrenebilmek için farklı yollar kullanabilirsiniz. Bu yolları makalemizin devamında bulabilirsiniz.

  İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır ?

  Yardım kartını alan aileler limitini sorgulamak için ne yapmaları gerektiğini sorabilirler. Kart limitini bilmeleri önemlidir çünkü yetersiz bakiye durumunda markette zor anlar yaşayabilirler. Bü duruma düşmemek adına ihtiyaçlarını almaya gitmeden önce mutlaka İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama işlemini yapmaları gereklidir. Bunun için gerekli iki yol mevcuttur. İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama yolları şunlardır;

  • Market Görevlisine Sorarak İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama
  • İletişim hattı ile İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

  Market Görevlisine Sorarak İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

  Alışveriş yaptığınız markette kasa işlemi sırasında görevliye bakiyenizi öğrenmek istediğinizi söylerseniz size yardımcı olacaktır. Bu sayede kolayca İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

  İletişim hattı ile İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

  Kart bakiyenizi öğrenebilmeniz için bir diğer yolda iletişim hattını aramaktır. Bunun için 444 00 93 nolu sosyal hizmetler iletişim hattını arayarak İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulamanızı kolaylıkla yapabilirsiniz.

  İBB Sosyal Yardım Kartı Nerelerde Kullanılabilir?

  İBB Sosyal Yardım Kartı sadece anlaşmalı marketlerde kullanılabilir. Aşağıda sizin için listelenmiş marketler arasından size uygun ve yakın olana gidip kartınızı kullanabilirsiniz. Bu marketleri şöyle sıralayabiliriz: Şok Market, KİM, Çağrı Market, UCZ, Migros, Carrefour, Onur Market, Rammer, Happy Center

  İBB Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadardır?

  İBB Sosyal yardım kartlarının limiti başvuru yapan ve hak kazanan ailenin durumuna göre düzenlenir. Bu yüzden net bir miktar söylemek mümkün değildir. Ancak üç çeşit limit mevcuttur. 50 – 100 – 150 TL olan bu limitlerden ailenize en uygun olan belirlenip tarafınıza verilecektir. Ayrıca kartın ilk tesliminde 200 TL’lik limitle geldiği bilinmektedir.