İçeriğe geç

Istanbul Kart Bakiye Nasıl Öğrenilir?

  Bilinen adıyla akbil yani İstanbul Kart İstanbul ilinde şehir içi toplu taşıma araçlarında kullanılan akıllı ulaşım kartıdır. İstanbul kart yoğun bir kullanıma sahiptir. İstanbullu vatandaşlar İstanbul’da var olan bütün toplu taşıma araçlarını bu kart ile kullanabilirler.
  İstanbul Kart akbil kullanımından sonra piyasaya çıkmıştır. Daha önce İstanbul’da akbil kullanılmaktaydı. Daha sonra elektronik kartların çıkmasıyla İstanbul Kart kullanımına başlandı. İstanbul’da bulunan ulaşım araçları, tuvaletler, otomatlar, Migros alışveriş merkezlerinde ve sosyal tesislerde İstanbul Kart kullanılmaktadır.

  İstanbul Kart Bakiye Nasıl Öğrenilir?

  • İnternetten İstanbul Kart Bakiye Sorgulama
  • Mobil Uygulama ile İstanbul Kart Bakiye Sorgulama

  İnternetten İstanbul Kart Bakiye Sorgulama

  İnternet üzerinden İstanbul Kart bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Bu işlem için öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklamanız gerekir. Bu adreste bulunan online işlemler bölümünden sisteme giriş yapmanız gerekir. Üye olarak sisteme giriş yaptıktan sonra ise kolayca bakiyenizi görebilirsiniz.

  İstanbul Kart bakiye sorgulama ekranı için tıklayınız.

  Mobil Uygulama ile İstanbul Kart Bakiye Sorgulama

  Akıllı telefonunuza mobil uygulamayı indirerek bakiyenizi sorgulayabilirsiniz. İstanbulkart mobil uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. Telefonunuzun modeline göre Android yada IOS altyapılı mobil uygulamadan birisini indirmelisiniz.

  Android için İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  IOS kullanıcıları için İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Bu bağlantılardan akıllı telefonunuza mobil uygulamayı indirdikten sonra sisteme giriş yapmanız gerekir. Daha sonra bakiyenizi ekdandan kolayca görebilirsiniz.

  İstanbul Kart Çeşitleri Nelerdir ve Nasıl Alınır?

  • Bireysel Mavi Kart

  bireysel.istanbulkart.istanbul adresindeki başvuru formuna kişisel bilgiler ve fotoğraf kaydederek online başvuru yapılabilir. İstanbulkart ve 6,35₺ kargo ücreti ödemesi, başvurunun son adımında gerçekleştiriliyor. Ardından İstanbulkart Başvuru Merkezinden şahsen teslim alma veya kargo bedelini ödeyerek adrese teslim şeklinde iki seçenek sunuluyor.

  • Anonim Kart

  İstanbul genelinde tüm Bireysel ve Kurumsal temsilcilerimizden ya da Biletmatiklerden Anonim İstanbulkart’ınızı temin edebilirsiniz.

  • İndirimli Kart

  Toplu ulaşımda uygulanan indirimli tarifeyi kullanmaya hak kazanan kişilere verilen kişisel kartlardır. Sadece; öğrenciler, öğretmenler ve 60 yaş kullanabilir.

  • Ücretsiz Kart
  • Sınırlı Kullanım Kartı

  İstanbul genelinde hizmet veren temsilcilerden temin edilebilir. Ayrıca 1000’e yakın Biletmatik’ten de Sınırlı Kullanımlı Kart satışı yapılmaktadır.