İçeriğe geç

İstanbul Kart ile İSPARK Ödeme Yapma

  İSPARK, İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde, 2005 yılında “Güvenle Park Güler Yüzle Hizmet“ sloganıyla sürücülere kaliteli, güvenli, modern otopark hizmeti sunabilmek için kurulmuştur.  İSPARK’ın kuruluş amacı İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait katlı, açık ve yol üstü otoparkların tek elden  yönetilmesi ve işletilmesidir. Halkın park etme kültürünü güzelleştirip daha iyi hale getirmektir. Şehir içi trafik yoğunluğunun azaltılmasına katkı sağlamak için projeler üreten İSPARK, yeni yapılacak otoparkların nereye yapılacağını stratejik olarak belirlemek ve ağırlıklı olarak katlı, zeminaltı ve teknolojik otoparklar yapmak için çalışmaktadır. Şehir içinde kısa süredi park etmeyi teşvik etmek ve uzun süreli parkların doğru yerlerde yapılmasını sağlamak ister. Yoğunluğu az olan yerlere uzun süreli parkların yapılmasını sağlamaktır. Yeni projeleri ile bu amaçlarını gerçekleştirmeyi amaçlar. Eğitimli ve teknolojik donanımlı çalışanlarıyla verdiği modern hizmetin yanı sıra İSPARK, “Tekne Park”, “Heliport”, “Cep Otogarı”, “Akıllı Bisiklet”, “Park Et Devam Et”, ‘Teknolojik Otoparklar”, “Akıllı Uygulamalar” gibi projeler ile İstanbul’daki trafik yoğunluğunu azaltmaya yönelik çözümlere katkı sağlamaktadır.

  İçindekiler

  İstanbul Kart ile İSPARK Ödeme Yapma

  İstanbul Kart ile İSPARK’ta ödeme yapılacak yerler ve nasıl olacağı 3 başlıkta toplanabilir.

  • Kapalı Otoparklarda Ödeme
  • Otomatik Ödeme Noktalarından Ödeme
  • Yol Üstü Otoparklarda Ödeme

  Kapalı Otoparklarda Ödeme

  Otoparktan çıkarken gişeye geldiğinizde gişe görevlisine ödemeyi İstanbulkart ile yapmak istediğinizi söylemeniz yeterli olacak. Görevli, İstanbulkart’ ınızı POS cihazına okutarak tahsilatı yapacaktır.

  Otomatik Ödeme Noktalarından Ödeme

  Otomatik Ödeme Makinelerinde ödeme seçeneklerinden İstanbulkart’ ı seçtikten sonra cihaz üzerindeki yönlendirmelerle ödemenizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

  Yol Üstü Otoparklarda Ödeme

  Ödeme aşamasında yanınıza gelen İspark görevlisine ödemenizi İstanbulkart ile yapmak istediğinizi belirtiniz. Görevli, el terminalinden İstanbulkart seçeneğini seçtikten sonra İstanbulkart’ ınızı el terminaline okutur ve ödeme işlemi tamamlanır.

  İspark’a ait otoparkların nerelerde olduğunu görebilmek için bir sorgulama sayfası mevcuttur.

  İspark Otoparklarını görebilmek için tıklayınız.

  Bisiklet severlere alternatif ulaşım olarak hizmet eden bir sistemdir. Bu sistemin amacı, 3 – 5 km uzunluğundaki ara mesafeleri motorlu araç kullanmak zorunda kalmadan gidilebilmesini sağlamaktır. İsbike hizmetinden faydalanabilmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  İsbike İstasyonları için tıklayınız.