İçeriğe geç

İstanbulkart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  İstanbul Kart bir sosyal yardım kartıdır. İhtiyaç sahibi vatandaşlara belediye tarafından verilen bu karta belli dönemlerde yatırılan bakiyeler ile aileler ihtiyaçlarını seçerek alabilirler. Böylece kullanılmayan ve ihtiyaç olmayan yardım ürünlerini vermek yerine vatandaşın kendi ihtiyaçlarını seçmeleri sağlanır. İstanbulkart’ta bulunan bakiyeyi öğrenmek isteyen kart sahipleri makalemizden faydalanabilir, nasıl olacağını görebilir.

  İçindekiler

  İstanbul Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır ?

  Alışveriş sırasında kartta kalan bakiyeyi bilmek önemlidir. Fazla harcama yaparak kasada zor anlar yaşamamak için bakiyenizi takip etmelisiniz. İstanbul kart sahibi iseniz alışveriş öncesi aşağıdaki yöntemleri kullanarak bakiyenizi öğrenebilirsiniz. En kolay ve garanti yöntem ise ne kadar harcama yaptığınızı takip etmektir. Kartınıza yatırılan miktar mesaj yolu ile ilk aşamada bildirilir. Sizde alışveriş yaparken ne kadar aldığınızı takip ederseniz, kalan bakiyeyi kimseye sormanıza gerek kalmaz. Ancak böyle bir imkanınız artık yoksa ve unuttuysanız bu iki yöntemi kullanabilirsiniz.

  • Market Görevlisine Sorarak İstanbul Kart Bakiye Sorgulama
  • İletişim Hattını Arayarak ile İstanbul Kart Bakiye Sorgulama

  Market Görevlisine Sorarak İstanbul Kart Bakiye Sorgulama

  Alışveriş yaptığınız markette kasa işlemi sırasında görevliye bakiyenizi öğrenmek istediğinizi söylerseniz size yardımcı olacaktır. Bu sayede kolayca İstanbul Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

  İletişim hattı ile İstanbul Kart Bakiye Sorgulama

  Kart bakiyenizi öğrenebilmeniz için bir diğer yolda iletişim hattını aramaktır. Bunun için 444 00 93 nolu sosyal hizmetler iletişim hattını arayarak İstanbul Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulamanızı kolaylıkla yapabilirsiniz.

  İstanbul Sosyal Yardım Kartı Nerelerde Kullanılabilir?

  İstanbul Sosyal Yardım Kartı sadece anlaşmalı marketlerde kullanılabilir. Aşağıda sizin için listelenmiş marketler arasından size uygun ve yakın olana gidip kartınızı kullanabilirsiniz.

  • Şok Market
  • KİM
  • Çağrı Market
  • UCZ
  • Migros
  • Carrefour
  • Onur Market
  • Rammer
  • Happy Center

  Bu marketlerde İstanbul kartınızı kullanabilirsiniz. Güncel market bilgisine İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal hizmetler hattını arayarak ulaşabilirsiniz.

  İstanbul Sosyal Yardım Kartının Kullanım Limiti Ne Kadardır?

  İBB Sosyal yardım kartlarının limiti başvuru yapan ve hak kazanan ailenin durumuna göre düzenlenir. Bu yüzden net bir miktar söylemek mümkün değildir. Ancak üç çeşit limit mevcuttur. 50 – 100 – 150 TL olan bu limitlerden ailenize en uygun olan belirlenip tarafınıza verilecektir. Ayrıca kartın ilk tesliminde 200 TL’lik limitle geldiği bilinmektedir.