İçeriğe geç

İzmirim Bakiye Sorgulama

  İzmirim kartı ile şehir içi toplu ulaşımdan faydalanan İzmirli vatandaşlar ödemelerini daha kolay yapmaktadırlar. İzmirim kartını yeni alan ve bakiye sorgulama işlemini nasıl yapacağını bilmeyenler için makalemizi hazırladık. Ayrıca nasıl ve nereden alınabileceği hakkında detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

  İzmirim Bakiye Sorgulama Hangi Yollarla Yapılabilir?

  Bu işlemi 3 farklı yolla yapmanız mümkündür. Bunun için aşağıdaki başlıkları okuyabilirsiniz.

  • Eshot resmi internet sitesi üzerinden İzmirim Bakiye Sorgulama
  • Mobil Uygulama ile İzmirim Bakiye Sorgulama
  • Kart Okuyucudan İzmirim Bakiye Sorgulama

  Eshot Resmi İnternet Sitesi Üzerinden İzmirim Bakiye Sorgulama

  ESHOT Genel Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüs işletmesinin adıdır. İzmir Kent Kart Bakiye Sorgulama işlemini Eshot üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için ilgili alana ‘Akıllı Kart Numarasını’ girmeniz yeterlidir. Önce eshot resmi internet sitesine girmeniz gerekir. Aşağıdaki bağlantıdan ilgili alana ulaşabilirsiniz.

  Eshot üzerinden İzmir Kent Kart Bakiye Sorgulama için tıklayınız. 

  Mobil Uygulama ile İzmirim Bakiye Sorgulama

  İzmir Kart Bakiye Sorgulama işlemini akıllı telefonunuz üzerinden mobil uygulamayı indirerek kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için mobil uygulama mağazasına girip indirmeniz gerekiyor.

  İzmir Kent Kart Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Kart Okuyucudan İzmirim Bakiye Sorgulama

  Otobüs yada diğer hizmetleri kullanırken kartımızı okuttuğumuz kart okuyuculardan bakiyenizi görebilirsiniz. Bunun için kartınızı okuttuktan sonra ekranın altına bakmanız yeterlidir. O anki ulaşım bedelinin düşmüş hali ile son bakiyeniz altta görünür.

  İzmir Kent Kart Nerede Kullanılabilir?

  İzmir Kentkart ile  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Otoparklar, Bisim, Teleferik, İzmir Doğal Yaşam Parkı, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Buz Pisti, Akıllı Tuvaletler gibi bir çok hizmeti İzmir Kent Kart ile kullanabilirsiniz. Bu büyük bir kolaylıktır. Ödeme işlemlerini tek kart ile pratik, hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu kartı kullanmak isteyenler öncelikle satın almalılar. İzmir Kent Kart satın almak için yapmanı gereken satış noktasına gitmektir. İzmir’de bulunan tüm satış noktaları ve dolum gişelerinden yapabilirsiniz. Kartınızı seçip aldıktan sonra bakiye yüklemeniz gerekir. Bakiye yükledikten sonra kartınız ulaşıma açılacaktır.