İçeriğe geç

İzmirimkart Sorgulama

  Şehir içi toplu taşıma araçlarında kullanılan akıllı ulaşım kartları ile vatandaşlar bir çok kolaylıktan faydalanmaktadır. Bu kolaylıklar ödemenin hızlı ve pratik yapılmasından başlıyor, akıllı kartlar ile sisteme giren uygulamalar ile otobüs takibi, adres bulma, durak bulma gibi bazı işlemler yolculuk yapmak isteyenler için büyük avantaj oluyor. İzmir ilinde hizmet veren toplu taşıma işletmesi ise İzmirimkart ile bu hizmeti veriyor. İzmirim kart ile İzmirli vatandaşlar, belediyeye ait bir çok işletme ve toplu taşıma aracından faydalanırken hızlı ödeme sistemini kullanıyor.

  İzmirimkart ile  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Otoparklar, Bisim, Teleferik, İzmir Doğal Yaşam Parkı, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Buz Pisti, Akıllı Tuvaletler gibi bir çok hizmeti İzmir Kent Kart ile kullanabilirsiniz.

  İzmirimkart Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Bu işlem için yapmanız gerekenleri şu başlıklar altında toplayabiliriz.

  • Eshot üzerinden İzmirimkart Sorgulama
  • Mobil Uygulama ile İzmirimkart Sorgulama
  • Kart Okuma Cihazına Bakarak İzmirimkart Sorgulama

  Eshot üzerinden İzmirimkart Sorgulama

  ESHOT Genel Müdürlüğü ya da kısaca ESHOT, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüs işletmesinin adıdır. İzmir Kent Kart Bakiye Sorgulama işlemini Eshot üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için ilgili alana ‘Akıllı Kart Numarasını’ girmeniz yeterlidir.

  Eshot üzerinden İzmir Kent Kart Bakiye Sorgulama için tıklayınız. 

  Mobil Uygulama ile İzmirimkart Sorgulama

  İzmir Kart Bakiye Sorgulama işlemini akıllı telefonunuz üzerinden mobil uygulamayı indirerek kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için mobil uygulama mağazasına girip indirmeniz gerekiyor.

  İzmir Kent Kart Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Kart Okuma Cihazına Bakarak İzmirimkart Sorgulama

  Otobüslere yada geçiş noktalarından geçerken kartımızı okuttuğumuz kart okuma cihazlarında bakiye yazar. Kartı okuttuktan sonra ekranın altına bakmanız yeterlidir. Buradan bakiyenizi takip edebilirsiniz.

  İzmirimkart Nerede Kullanılabilir?

  İzmirim kart şehirde bulunan ve belediyeye ait tüm alanlarda kullanılabilir. Bunları şu şekilde sıralamayabiliriz: Otobüs, metro, vapur, izban, teleferik, sasalı doğal yaşam parkı, akıllı tuvaletler, buz pisti, bisim, otopark gibi belediye tarafından işletilen bütün işletme ve toplu taşıma araçlarında İzmirimkart kullanabilirsiniz. Bu alanlarda ödeme yapmak İzmirimkart ile daha kolaydır. Yanınızda para taşımanıza gerek kalmaz.