İçeriğe geç

Kahraman Kart Bakiye Sorgulama

  Kahramankart Kahramanmaraş şehrinde kullanılan Büyükşehir Belediyesine bağlı bütün toplu taşıma araçlarında ve ÖHO araçlarında kullanabileceğiniz temassız akıllı kartlardır. Akıllı kartlar doldurulabilir bakiyeli ve tek kullanımlık Kullan-At biletlerden oluşmaktadır.

  Kahraman Kart Nasıl Kullanılır?

  Kahramankart’ı aldıktan sonra toplu taşıma araçlarında bulunan kart okuma cihazına yaklaştırarak yapacağınız seyahat için gerekli ödemeyi yapabilirsiniz. Ödeme işlemini yapabilmeniz için kartın içinde bakiye olması gereklidir. Yeterli bakiyeniz mevcut ise kart okuma cihazı, kartın okunmasını ve ücretin alındığını belirtmek için ses çıkarıp yeşil ışık yakacaktır. Bu sayede ulaşım ücretinin alındığı anlaşılır.

  Kahramankart sayesinde ulaşım ücretini hızlı bir şekilde gerçekleştirmiş olursunuz. Para bozdurma, para üstü gibi bir derdiniz olmaz. Geriye modern ve rahat ulaşımın tadını çıkarmak kalır.

  Tek Kullanımlık Kahramankart Kullan-At Bilet Kullanımı

  Kahramankart’ın tek kullanımlık kullan-at biletlerinden kullanmak istiyorsanız, yine aynı şekilde kart okuma cihazına yaklaştırmanız yeterli olacaktır. Tek kullanımlık biletinizi kullandıktan sonra hemen atmayıp, yolculuk boyunca saklamanız çıkabilecek sorunlarda sizin yararınıza olacaktır.

  Kahramankart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Ulaşım kartlarında kalan bakiyeyi bilmek önemlidir çünkü bakiyeniz yeterli olmazsa toplu taşıma aracına binmeniz mümkün olmaz. Buda gitmek istediğiniz yere gidemeyeceğiniz anlamına gelir. Kartınızı tekrar doldurup gelecek olan araca binmek mümkündür ancak size zaman kaybı yaşatır. Bunun yerine Kahraman kartınızın bakiyesini her zaman dolu tutmanız sizin faydanıza olacaktır. Kahramankart Bakiye Sorgulama işlemini kart okuma cihazlarından yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şudur:

  Kart Okuma Cihazından Kahramankart Bakiye Sorgulama

  Kahramankart’ınızı toplu taşıma araçlarında bulunan kart okuma cihazına yaklaştırarak ödeme yaptığınız sırada kartınızda kalan bakiyeyi kart okuma cihazının ekranında görebilirsiniz.

  İnternetten Kahramankart Bakiye Sorgulama

  Kahramankart Bakiye Sorgulama işleminizi internet sitesi üzerinden yapmak istiyorsanız Kahramankart web sitesinden bakiye sorgulama sayfasına girmeniz gerekir. Bakiye sorgulama sayfasında kart numaranızı girerek Kahramankart Bakiye Sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Kahramankart web sitesi için tıklayınız.

  Kahramankart Online Bakiye Sorgulama Sayfası

  Mobil Uygulama ile Kahramankart Bakiye Sorgulama

  Kahramankart bakiye sorgulama işlemini akıllı telefonunuzdan mobil uygulama yardımıyla yapabilirsiniz. Bunun için ilk önce uygulama sitesinden Kahramankart uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Daha sonra uygulamaya giriş yaparak Kahramankart uygulama sayfasında bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.

  Kahramankart mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.