Kahraman kart Kahramanmaraş şehrinde kullanılan Büyükşehir Belediyesine bağlı bütün toplu taşıma araçlarında ve ÖHO araçlarında kullanabileceğiniz temassız akıllı kartlardır. Akıllı kartlar doldurulabilir bakiyeli ve tek kullanımlık Kullan-At biletlerden oluşmaktadır.

Kahramankart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kahraman kart kullanıcısı iseniz kartınızın bakiyesini düzenli olarak takip etmeniz ve sorgulamanız yerinde olacaktır. Toplu ulaşım araçlarını kullanmak istediğinizde Kahramankart bakiyenizin yetersiz kalması durumunda zor anlar yaşayabilirsiniz. Gideceğiniz mekana geç kalmanızda yanınıza kar kalacaktır. Eğer zaman kaybı yaşamak istemiyorsanız Kahramankart bakiye sorgulama işleminizi ihmal etmeyiniz.

Kahramankart Bakiye sorgulama işlemleri şu şekillerde yapılabilir:

  • Kart Okuma Cihazı ile Kahramankart Bakiye Sorgulama
  • İnternet Üzerinden Kahramankart Bakiye Sorgulama
  • Mobil Uygulama ile Kahramankart Bakiye Sorgulama

Kart Okuma Cihazı ile Kahramankart Bakiye Sorgulama

Toplu taşıma araçlarını kullanırken kartınızı okutarak ödeme yaptığınız cihaza yaklaştırdığınızda, kalan bakiye miktarını görebilirsiniz.

İnternet Üzerinden Kahramankart Bakiye Sorgulama

Kahramankart Bakiye Sorgulama işleminizi internet sitesi üzerinden yapmak istiyorsanız Kahramankart web sitesinden bakiye sorgulama sayfasına girmeniz gerekir. Bakiye sorgulama sayfasında kart numaranızı girerek Kahramankart Bakiye Sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kahramankart web sitesi için tıklayınız.

Kahramankart Online Bakiye Sorgulama Sayfası

Mobil Uygulama ile Kahramankart Bakiye Sorgulama

Kahramankart bakiye sorgulama işlemini akıllı telefonunuzdan mobil uygulama yardımıyla yapabilirsiniz. Bunun için ilk önce uygulama sitesinden Kahramankart uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Daha sonra uygulamaya giriş yaparak Kahramankart uygulama sayfasında bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.

Play Store üzerinden Kahramankart mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

Appstore üzerinden Kahramankart mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

Kahraman Kart Nasıl Kullanılır?

Kahramankart’ı aldıktan sonra toplu taşıma araçlarında bulunan kart okuma cihazına yaklaştırarak yapacağınız seyahat için gerekli ödemeyi yapabilirsiniz. Ödeme işlemini yapabilmeniz için kartın içinde bakiye olması gereklidir. Yeterli bakiyeniz mevcut ise kart okuma cihazı, kartın okunmasını ve ücretin alındığını belirtmek için ses çıkarıp yeşil ışık yakacaktır. Bu sayede ulaşım ücretinin alındığı anlaşılır.

Kahramankart sayesinde ulaşım ücretini hızlı bir şekilde gerçekleştirmiş olursunuz. Para bozdurma, para üstü gibi bir derdiniz olmaz. Geriye modern ve rahat ulaşımın tadını çıkarmak kalır.

Tek Kullanımlık Kahramankart Kullan-At Bilet Kullanımı

Kahramankart’ın tek kullanımlık kullan-at biletlerinden kullanmak istiyorsanız, yine aynı şekilde kart okuma cihazına yaklaştırmanız yeterli olacaktır. Tek kullanımlık biletinizi kullandıktan sonra hemen atmayıp, yolculuk boyunca saklamanız çıkabilecek sorunlarda sizin yararınıza olacaktır.