İçeriğe geç

Kampüs Kart Para Yükleme

  Kampüs Kart Ankara Üniversitesinde kullanılan kimlik kartıdır. Kampüs kart türleri vardır. Bu türler standart kampüs kart, limitli kampüs kart ve geçici kampüs kart olarak sıralanabilir. Kimlik kartı olarak hizmete giren Kampüs Kartların akıllı kart olma özelliği vardır. Bu özellik sayesinde sadece öğrenci kimlik belgesi olma dışında; yemekhanede ödeme yapma, kampüs giriş çıkışlarında kullanma, öğrenci evlerinde kullanma ve havuz ve spor tesislerinde kullanma imkanı vardır.

  Kampüs kartın kimlik kartı haliyle banka özelliği yoktur ancak bu özellik sonradan kazandırılabilir. Eğer banka kartı gibi kullanmak istiyorsanız, bankaya başvuru yapmanız gerekir.

  Kampüs Kart Para Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

  Kampüs Kart kullanıyorsanız kimlik kartı özelliği dışındaki kullanımlar için belli bir bakiye yüklemeniz gerekir. Bakiye yüklemek için 3 farklı yöntem vardır. Size uygun olanı kullanarak kolayca kartınıza para gönderebilirsiniz. Daha sonra Ankara Üniversitesi içindeki hizmetlerde kullanabilirsiniz.

  • ATM Cihazı ile Kampüs Kart Para Yükleme
  • EFT ile Kampüs Kart Para Yükleme
  • Sanal Pos ile Kampüs Kart Para Yükleme

  ATM Cihazı ile Kampüs Kart Para Yükleme

  ATM cihazı ile ödeme yapmak oldukça kolay ve pratiktir. Standart ve Limitli Kampüs Kart kullanıcıları bu yöntemi kullanabilirler. Vakıfbank ATM cihazlarını kullanarak bakiye yükleme işlemini yapmak gerekir. Yükleme sırasında cep telefonuna şifre gönderilir ve gelen şifre ile giriş yapıp Kredi Kartı Borcu Ödeme sekmesine tıklayarak ödeme sayfasına girilir. Bu kısımdan bakiye yüklemesi yapılır.

  EFT ile Kampüs Kart Para Yükleme

  EFT işlemi istediğiniz her an kullanabileceğiniz bir yöntemdir. EFT yaparak bakiye yükleme işlemini Standart ve Limitli Kampüs kart sahipleri kullanabilir. Çalıştığınız bankanın Başka Banka Kredi Kartı Borcu Ödeme ekranını kullanarak bakiye yükleyebilirsiniz. Vakıfbank Maltepe Şubesi dışındaki şubelerden birini seçenlerin seçtikleri şube üzerinden işlem yapmaları gerekir.

  Sanal Pos ile Kampüs Kart Para Yükleme

  Sanal POS ile bakiye yükleme işlemi yapmanız mümkündür. Bunun için öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklayın. Daha sonra bakiye yükleme işlemini gerçekleştirin.

  Kampüs Kart bakiye yükleme işlemi için tıklayınız.

  Saat 11:00’dan önce yapılan bakiye yüklemeleri aynı gün kullanılabilir, sonra yapılanlar ertesi gün kullanılır.