İçeriğe geç

Kart79 Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Kart79 Kilis ilinde kullanılan akıllı ulaşım kartıdır. Kilis Belediyesi’ne bağlı toplu taşıma araçlarında ve Özel halk otobüslerinde kullanılabilen şehir içi ulaşım kartıdır. Kart79’u kart okuma cihazlarına yaklaştırarak temassız şekilde kolayca ödeme yapabilirsiniz. Hızlı, ekonomik ve pratik kullanımı vardır. Kart79 ile yolculuk yaptıktan sonra bakiyenizi sorgulamanız önemlidir. Daha sonraki yolculuklarınızda yetersiz bakiye sorunu yaşamamak için mutlaka bakiyenizi takip etmelisiniz. Kilis Belediyesi bunun için birkaç yöntem sunmuştur. Bu yöntemleri aşağıda sizler için paylaştık.

  Kart79 Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Kart79 Bakiye Sorgulama işlemi için iki seçenek vardır. Bunun için yapmanız gerekenleri şu şekilde sıralanabilir:

  • kart79.com.tr İnternet Sitesinden Kart79 Bakiye Sorgulama
  • Kart Okuma Cihazlarından Kart79 Bakiye Sorgulama
  • Kart Dolum Merkezlerinden Kart79 Bakiye Sorgulama

  kart79.com.tr İnternet Sitesinden Kart79 Bakiye Sorgulama

  Kart79’a ait bakiyenizi sorgulamak için Kart79’un resmi internet sayfasından faydalanabilirsiniz. Bunun için önce aşağıdaki bağlantıdan siteye girin.

  Kart79 bakiye sorgulama sayfası için tıklayınız.

  Daha sonra kartınızın ön yüzünde bulunan 16 haneli kart numaranızı ilgili alana giriniz. Kartınızın arka yüzünde bulunan 20 haneli kart numarasının son dörtlü gruptaki rakamları ilgili alana giriniz. Onaylanması gereken alanı onayladıktan sonra ‘ileri’ düğmesine basınız. Kart bakiyenizi artık görebilirsiniz.

  Kart Okuma Cihazlarından Kart79 Bakiye Sorgulama

  Toplu taşıma araçlarında yada istasyon girişlerinde bulunan kart okuma cihazlarına ödeme yapmak için kartınızı okuttuktan sonra ekranın altında bakiyeniz görünür. Bu sayede kartınızda kalan bakiyeyi anında öğrenebilirsiniz.

  Kart Dolum Merkezlerinden Kart79 Bakiye Sorgulama

  Kart79 dolum merkezlerine giderek bakiyenizi öğrenmek için yardım alabilirsiniz. Görevliler bu konuda size yardımcı olacaktır.

  Kart79 Bakiye Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

  Para yükleme butonu kullanılarak yükleme yapılacak Kart79 BİLGİLERİ girilir. Sonrasında KREDİ KART BİLGİLERİ girilerek dolum işlemi gerçekleştirilebilir.

  Kart79 Kayıp/Kırık Kart İşlemleri Nasıl Yapılır?

  Serbest ve İndirimli Kartlarınız kırıldığında veya fonksiyonunu kaybettiğinde Kart79 İşlem Merkezi’ne kartınız ile başvurunuzu yapabilir, başvuru yaptıktan 48 saat sonra Kart79 İşlem Merkezi’ne giderek eski kartınızın bakiyesini aktarabilirsiniz.

  Kartınız kayıp ise, Kart79 İşlem Merkezi’ne kimliğinizle başvurabilir, 48 saat sonra yeni kartınızı Kart79 işlem Merkezi’nden alabilirsiniz. Kaybolan kartınızdaki bakiyenizi yeni aldığınız kartınıza aktarabilirsiniz.

  Kişiselleştirilmemiş kartlarda kayıp ve kırık kart durumlarında eski bakiye geri yüklenemez.